ion

چرا آرنج خشک می شود؟

سلامت /
شناسه خبر: 356824

خشکی مفصلی آرنج به معنی محدودیت در حرکت مفصل است. هنگامی که انعطاف مفصل کم می شود و فرد نمی تواند آرنج خود را به راحتی حرکت دهد، می گویند دچار خشکی مفصل شده است. خشکی مفصل مشکلی آزاردهنده است که در هر سنی می تواند مشکلات بسیاری را برای فرد مبتلا ایجاد کندو زندگی فرد را تحت تاثیر قرار دهد.

ایران آنلاین /دکتر زهرا حاجی هاشمی دلایل خشکی مفصل را چنین توضیح می دهد: شکستگی یا دررفتگی در آرنج،

بیماری‌های مفصلی مانند آرتروز ( ساییدگی مفصل ) و روماتیسم مفصلی، رسوب کلسیم و استخوان سازی در بافت نرم و ماهیچه‌های  مفصل آرنج ، ، جوش خوردن استخوان با فاصله آسیب شدید در ناحیه سر و ستون مهره‌ها و همچنین سوختگی های وسیع همگی دلایلی هستند که می توانند حرکات مفصل آرنج را دچار محدودیت کنند.
این فوق تخصص بیماری های روماتیسمی می افزاید: برای پیشگیری از این عارضه ناخوشایند باید هنگام بروز  شکستگی‌ها و دررفتگی های آرنج، درمان به موقع انجام شود . همچنین هنگام بروز آسیب بیمار باید توصیه های پزشک مبنی بر مدت زمان لازم برای بی حرکت نگاه داشتن عضو آسیب دیده را جدی بگیرد . چراکه حرکت  زودرس و شدید عضو آسیب دیده می تواند عوارض ناخوشایندی را به دنبال داشته باشد.
وی در خاتمه خاطرنشان می کند: برای پیشگیری از شدت یافتن عارضه در مراحل اولیه می توان از پرتودرمانی و داروی ایندومتاسین استفاده کرد.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.