پدری که زندگی‌اش را وقف فرزندانش کرد

زندگی /
شناسه خبر: 356207

فرد واوتور پدری است که برای خوشبختی فرزندانش هر کاری کرده است. او سال ها به عنوان نظافتچی در دانشگاه بوستون سخت تلاش کرد تا فرزندانش بتوانند در این دانشگاه بزرگ درس بخوانند و باعث افتخار او شوند. اکنون همه پنج فرزند این نظافتچی شب رایگان در دانشگاه بوستون تحصیل‌کرده و فارغ‌التحصیل شدند.

ایران آنلاین /شب از نیمه گذشته بود، اما فرد واوتور هنوز در دانشگاه بوستون بود. او مشغول تمیز کردن دستشویی‌ها و دستمال کشیدن آینه‌ها بود. او با گاری زرد رنگی که پر از جارو و دستمال و وسایل تمیزکننده بود، از این طرف به آن طرف می‌رفت. آشغال‌های روی زمین را جمع و پنجره‌ها را تمیز می‌کرد.

15 سال بود که که فرد واوتور 62 ساله سخت در دانشگاه بوستون کار می‌کرد. او نظافتچی بود و کار می‌کرد تا به هدفش برسد. اما او چه هدفی داشت؟
سال آینده، کوچکترین فرزند او در رشته پرستاری از این دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شود و او به هدفش می‌رسد: همه پنج فرزند این نظافتچی شب رایگان در دانشگاه بوستون تحصیل‌کرده و فارغ‌التحصیل می‌شدند.
او در این رابطه به خبرگزاری دانشگاه بوستون می‌گوید: «حس عجیبی است. خانواده‌ای پُر از بچه‌های تحصیلکرده.»
واوتور معتقد است که درآمد سالانه ناچیزی که دارد هیچگاه نمی‌توانست فرزندانش را به دانشگاه بفرستد و هزینه تحصیل آنها را تأمین کند. همسرش نیز خانه دار بود و بتازگی در شرکتی مشغول کار شده است.
اما به این دلیل که او کارمند دانشگاه است، این امکان را داشت تا فرزندانش را رایگان به دانشگاه بفرستد. در واقع، هزینه تحصیل هر کدام از فرزندان او چیزی حدود 3 هزار دلار شد اما برای آنها رایگان محسوب شد.
او گفت برای رسیدن به این هدف باید حسابی کار می‌کرد. او سال‌ها هر شب دانشگاه را تمیز کرده تا بچه‌هایش بدون دغدغه تحصیل کنند و آدم‌های موفقی شوند و او و مادرشان را شاد کنند.

---

بچه‌های او در خوابگاه دانشگاه زندگی می‌کردند و در طول دوران تحصیل به پدرشان سر می‌زدند تا قدردان کاری باشند که او برای آینده آنها کرده است.
مایکل که در حوزه مسکن فعال است و سال 2009 از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شد، از شبی می‌گوید که با دوستانش به محل کار پدر آمد. «ما آمدیم و در زدیم. پدرم در را باز کرد. همان لحظه به دوستانم گفتم اگر می‌بینید من می‌توانم اینجا تحصیل کنم، به خاطر وجود پدر نازنینم است. من تا آخر عمر قدردان او خواهم بود. همان لحظه پدرم را در آغوش گرفتم و دوستانم بسیار تحت تأثیر قرار گرفتند.»
آلیسیا دختر او نیز می‌گوید وقتی به دوستانش درباره پدرش گفته، واکنش مشابهی از آنها دیده است. «وقتی به آنها گفتم که پدرم نگهبان و نظافتچی شب دانشگاه است و با این روش توانسته پنج فرزندش را به این دانشگاه بفرستد، همه‌شان سر تحسین تکان دادند. پدرم گوهری درخشان است.»
واوتور به کار سخت عادت دارد. او از 14سالگی به‌عنوان کارگر وارد رستوران شد و در 16سالگی به‌عنوان آشپز کارش را آغاز کرد و تا 41 سالگی به این کار ادامه داد. همان سال باخبر شد دانشگاه برای استخدام آشپز آگهی داده است. در سال 1994 او برای نخستین بار توانست از تعطیلات لذت ببرد.
پس از مدتی که توان انجام این شغل سخت را نداشت به نگهبان شب تبدیل شد.
آلیسیا دخترش در رابطه با پدر می‌گوید: «من فکر می‌کنم با فارغ‌التحصیلی هر کدام از بچه‌ها، او بیشتر به آنها افتخار کرده است و اشک در چشمانش حلقه زده است. پدر به ما افتخار می‌کند و ما تا آخر عمر قدردانش خواهیم بود. او زندگی‌اش را وقف خوشبختی خانواده‌اش کرد. او قهرمان زندگی ماست.»/ ایران

  پدری که زندگی‌اش را وقف فرزندانش کرد
  پدری که زندگی‌اش را وقف فرزندانش کرد
  پدری که زندگی‌اش را وقف فرزندانش کرد
  پدری که زندگی‌اش را وقف فرزندانش کرد

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.