ion

می توان از اگزما خداحافظی کرد

سلامت /
شناسه خبر: 355897

پوست سالم و شفاف در زیبایی بسیار موثر است و حتی یکی از اصلی ترین ارکان زیبایی به شمار می آید. از سوی دیگر وسعت این ارگان در بدن باعث شده کوچکترین عارضه و مشکل پوستی غیرقابل تحمل باشد. به همین دلیل بیشتر ما سعی می کنیم از پوست خود مراقبت کرده و برای رفع کمترین مشکلات راه های مختلف را تجربه کنیم. اگزما و خشکی پوست یکی از بیماری های پوستی است که در میان افراد جامعه در سنین مختلف بسیار شایع است و مبتلایان به سختی بسیاری را تجربه می کنند.

ایران آنلاین /پروفسور کریستف ابلز، درخصوص درصد پراکندگی اگزما و خشکی پوست در جهان می گوید: اگزما در میان کودکان تا سه ماهگی بسیار شایع است و درصد آن بین ۱۰ تا ۲۰ درصد است. اما در میان بزرگسالان این آمار به ۵ تا ۸ درصد مردم جهان می رسد.

وی می افزاید: بررسی میزان شیوع این بیماری در اوایل دهه ۹۰ در آلمان شرقی و غربی نشان داد تعداد مبتلایان به این مشکل در آلمان شرقی به دلیل آلودگی ، بسیار بیشتر از مبتلایان در آلمان غربی است.  امروزه با صنعتی شدن بیشتر کشورها و شیوع این بیماری، تحقیق انجام شده در دو آلمان معنای بیشتری پیدا کرده است.
وی ضمن اشاره به اینکه یک کار تحقیقاتی مشترک با ایران در خصوص مقایسه یکی از درمان‌های موثر اروپایی با سایر درمان های رایج در ایران برای درمان اگزما و خشکی شدید پوست انجام گرفته است، اظهار می کند:  لایه سطحی پوست به عنوان محافظ عمل می کند از این رو هرگونه آسیب دیدگی آن به ایجاد اختلال در عملکرد پوست منجر می شود. پوست آسیب دیده بر اثر اگزما رطوبت خود را از دست می دهد. لینولئیک اسید یک اسیدچرب مهم درساختار پوست است و همراه با سایر اسیدهای چرب غیر اشباع سبب یکپارچگی و حفظ خصوصیات دفاعی پوست می شود. مرطوب نگه داشتن پوست، رفع التهاب ، ترمیم و بازسازی پوست خشک و آسیب دیده  از دیگر خصوصیات لینولئیک اسید است . از این رو محصولات حاوی  لینولئیک اسید  در کاهش عوارض اگزما و التهاب پوستی و بازسازی پوست بسیار موثر هستند.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.