معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات:

۵۰ درصد فارغ التحصیلان آی سی تی زنان هستند

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 351513

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امروز بیش از 50 درصد فارغ التحصیلان حوزه ICT را خانم ها تشکیل می دهند و این منبع انرژی باید بتواند برای کارآفرینی وارد بازار کار شود.

ایران آنلاین /نصراله جهانگرد  در پنجمین مراسم روز دختران و ICT افزود: هدف این است زنان که به طور فیزیکی بیش از 50 درصد جامعه را تشکیل می دهند و اگر زنان به مهارت های ICT   دست یابند نقش موثری را در افزایش بهره وری نهادها، رشد اشتغال ، بهبود درآمد و ثروت آفرینی در کشور خواهند داشت.

جهانگرد در ادامه گفت:مقررات در سطح دولت و وزارتخانه ها برای حضور فارغ التحصیلان خانم دانشگاهی و غیردانشگاهی که مهارت لازم برای افزایش تولید، ارزش افزوده، ارایه خدمات و مبادل سرویس ها دارند تدوین شود، چرا که امروز سهم تحصیلی و سهم فارغ التحصیلان دختران به ویژه در رشته های ICT بالاست، بنابراین می توانیم با اعمال سیاست ها و مقررات مناسب زمینه بهره برداری از انرژی این بخش از جامعه را بیشتر کنیم.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه رشد حوزه ICT به سمتی می رود که زمینه حضور زنان بیشتر شود، گفت: در پنج تا 10 سال آینده عمده رشد رخ داده در حوزه ارایه خدمات خواهد بود و چون بحث شبکه وارد بلوغ می شود و خلاقیت و کارآمدی خانم ها در این بخش بسیار وسیع است به دلیل بکر بودن بازار ایران فرصت های بسیار عظیمی پیش روست.

وی با اظهار امیدواری نسبت به بهره برداری از انرژی و خلاقیت نیمی از جمعیت کشور افزود: با این اتفاق طبیعتا فرصت های شغلی، فرصت های کسب و کار، فرصت های پذیرش خلاقیت و بازار بسیار با ارزشی برای جذب و بکارگیری ظرفیت خانم ها در کشور فراهم می شود.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.