در مکاتب اقتصادی دعوا بر سر چیست؟

اندیشه /
شناسه خبر: 350003

آیا هیچ وقت از خودتان پرسیده‌اید یا برای شما این سؤال پیش آمده است که در میان مکاتب مختلف اقتصادی، به واقع دعوا بر سر چیست؛ یا به عبارت دیگر، معیار سنجش و مقایسه یک نظام اقتصادی با دیگری کدام است؟

ایران آنلاین / گروه اندیشه:

مقدمه‌ای بر اقتصاد سیاسی در عصر جهانی کردن

نوشته احمد سیف

انتشارات نگاه

 

احمد سیف، اقتصاددان و مدرس دانشگاه است. او از سال ۱۳۴۸ برای ادامه تحصیل به انگلستان رفت و درجه‌ دکتری خود را از دانشگاه ردینگ دریافت کرد و اکنون نیز ساکن این کشور است. وی قریب سی سال در دانشگاه‌های مختلف تدریس کرده و با بیش از بیست سال سابقه‌ تدریس در دانشکده‌ اقتصاد دانشگاه استافوردشایر بازنشسته شده و اکنون نیز به تدریس در کالج ریجنتز لندن مشغول است.

وی در کتاب «مقدمه‌ای بر اقتصاد سیاسی در عصر جهانی کردن» این پرسش اساسی را مطرح می‌کند که آیا هیچ وقت از خودتان پرسیده‌اید یا برای شما این سؤال پیش آمده است که در میان مکاتب مختلف اقتصادی، به واقع دعوا بر سر چیست؛ یا به عبارت دیگر، معیار سنجش و مقایسه یک نظام اقتصادی با دیگری کدام است؟

از این رو، نویسنده در این اثر می‌کوشد تا در بخش نخست کتابش، به مباحثی در اقتصاد سیاسی از منظری کلی بپردازد و در بخش دوم نمونه‌هایی از اقتصاد سیاسی ایران معاصر را ارائه کند.

 

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.