ion

در جلسه دیروز شورای وزیران اتحادیه اروپا هم مشخص بود که اروپا نگاه چندان مثبتی به سیاست های آمریکا در این حوزه ندارد

ایران آنلاین /وزیر امور خارجه ایران تاکید کرد ایران و اروپا بر سر موضوع غیر قابل مذاکره بودن برجام اجماع نظر دارند. محمد جواد ظریف به گزارش ایران،  پس از پایان سفر دو روزه خود به تاجیکستان و در جمع خبرنگاران در خصوص نزدیک شدن به موعد تصمیم گیری آمریکا در مورد برجام و احتمال خروج آمریکایی ها از آن، اظهار داشت: «آنچه بارها اعلام کرده ایم این است که جمهوری اسلامی ایران از منافع ملی خود حراست خواهد کرد و باید منافع ایران از برجام حفظ شود. حتما اگر آمریکا تصمیم به خروج از برجام بگیرد واکنشی از سوی ایران و جامعه بین المللی خواهد دید که این واکنش اصلا برای آنها خوشآیند نخواهد بود».

 ظریف در خصوص نقش اروپا در برجام و عدم شفافیت سیاست های اتحادیه اروپا در این موضوع، خاطرنشان کرد: «برجام یک توافق و در یک حوزه مشخص یعنی هسته ای است و با تصمیم مشترک به آن رسیده ایم. گرچه جمهوری اسلامی ایران همواره منتقد کشورهای غربی هم در منطقه و هم در سرازیر کردن سلاح به منطقه ما بوده است».
 وزیر امور خارجه کشورمان ادامه داد: «گرچه حرف برای گفتن در خصوص رفتار غربی ها زیاد داشته ایم، اما موضوع تصمیم گیری ما در برجام موضوع هسته ای بوده و الان هم اجماع در اروپا و در بین کشورهای 5+1 این است که برجام قابل مذاکره مجدد نبوده و موضوعات دیگر مربوط به برجام نیست و آمریکایی ها در این موضوع کاملا منزوی هستند».

وی تاکید کرد: «در جلسه دیروز شورای وزیران اتحادیه اروپا هم مشخص بود که اروپا نگاه چندان مثبتی به سیاست های آمریکا در این حوزه ندارد».

ظریف در پایان با بیان اینکه اختلافات جدی در خصوص نحوه رفتار اروپایی ها در منطقه داریم و این اختلافات را مطرح کرده ایم، تصریح کرد: «معتقدیم سیاست های غرب در منطقه به نا امنی، خشونت و تروریسم دامن زده است و این تروریسم بیش از همه گریبانگیر این منطقه و در مرحله بعد گریبانگیر اروپایی ها شده است».

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.