ion

فعال بازار لوازم خانگی گفت:تا چند روز پیش شرکت های واردکننده لوازم خانگی از عرضه محصولات خود جلوگیری می کردند تا قیمت ارز مشخص شود اما از روز گذشته برندهای داخلی هم عرضه خود را متوقف کردند.

ایران آنلاین / محمد رضا حسینی درباره وضعیت بازار لوازم خانگی و اینکه مردم نمی دانند قیمت ها به چه سمت و سوی خواهد رفت به خبرنگار ما افزود:از روزی که بازار ارز با نوسان روبرو شد، عرضه کنندگان لوازم خانگی وارداتی محصولات خود را روانه بازار نکردند و حتی از فروشگاه ها و نمایندگی های خود خواستند که فروش را متوقف کنند.

 

وی ادامه داد:شرکت های واردکننده لوازم خانگی یادآور شدند تا زمانیکه وضعیت ارز کشور و میزان تخصیص ارز به واردکنندگان مشخص نشود، از عرضه محصولات خودداری می کنند.از اینرو اکثر فروشگاه ها لوازم خانگی فروش خود را متوقف کردند.

 

حسینی با بیان اینکه شرکت های وارد کننده به شرکت های خود گفته اند تا اول اردیبهشت ماه نباید فروشی داشته باشند، گفت:این تصمیم باعث رشد قیمت انواع محصولات لوازم خانگی شده است و اکثر محصولات روزانه تغییر قیمت دارد.

 

وی خاطرنشان کرد:در حالیکه حجم تقاضا در بازار افزایش پیدا کرده است و مردم به سمت لوازم خانگی ایرانی رفتند با توقف عرضه لوازم خانگی داخلی روبرو شدیم.خیلی از شرکت ها که مدعی به خودکفایی و یا تولید ملی هستند تصمیم گرفتند تا مشخص شدن بازار محصولات خود را به فروش نرسانند و این امر بر قیمت ها اثر قابل توجهی گذاشته است.

 

سعید ملکیان فرد فعال بازار امین حضور نیز گفت:این روزها به مردم می گویم" لوازم خانگی نداریم؛سوال نکنید!"چرا که هیچ کس از آینده بازار لوازم خانگی پیش بینی ندارد.امیدواریم دولت زودتر تکلیف ارزی را مشخص کند تا بازار از التهاب موجود خارج شود.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.