ion

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه، روز سه‌شنبه ادعا کرد حمله هوایی فرانسه، انگلیس و آمریکا به سوریه برای دفاع از شرافت جامعه بین‌المللی صورت گرفته است.

ایران آنلاین /رئیس‌جمهور فرانسه در ادعایی عجیب، هدف از اقدام نظامی غیرقانونی این کشور و همپیمانانش به سوریه را دفاع از جامعه بین‌الملل دانست.

او در  سخنانی در پارلمان اروپا در توجیه حمله غربی‌ها به سوریه اعلام کرد: «سه کشور در این امر دخیل بوده‌اند. اجاره بدهید صادقانه صحبت کنم، این حمله برای دفاع از شرافت جامعه بین‌المللی صورت گرفته است».

رئیس جمهور فرانسه در بخشی دیگر از سخنانش ضمن اشاره به ضرورت حفظ تمامیت ارضی اروپا، ادعا کرد در شرایط پرتنش کنونی دموکراسی اروپایی بهترین شانس است.

مکرون در این‌باره گفت: اوضاع به گونه‌ایست که مسئولیت ما بیش از هر زمان دیگری است.  اختلاف نظر و تردید در قلب اروپا وجود دارد. در شرایطی که مذاکره بر سر برگزیت ادامه دارد تردید همه کشور‌های اروپایی را فرا گرفته است. نوعی جنگ داخلی اروپایی در حال ظهور است و خودپسندی ملی بر اتحاد ما پیشی گرفته است. تهدید‌های ژئوپلتیک هر روز مسئولیت‌های اروپا را افزایش می‌دهد.

او افزود: ما در شرایطی هستیم که با تغییرات بزرگ مرتبط با رسانه‌های دیجیتال، تغییرات اقلیمی و تبعات آن رو به رو هستیم. این شرایط مسئولیت بسیار خاصی را برعهده ما قرار می‌دهد. ما نمی‌توانیم طبق شرایط معمول ادامه دهیم. ما باید برای ایدئولوژی‌هایمان مبارزه کنیم. اگر ما تصمیم بگیریم وظایف خود را در قبال دموکراسی و تمامی دستاورد‌های آن در اروپا نادیده بگیریم پا در راه نادرست گذاشته‌ایم. ما می‌توانیم سلطه جدید اروپایی بسازیم که با استفاده از آن پاسخی شفاف و جدی به شهروندانمان بدهیم مبنی بر اینکه می‌توانیم از آن‌ها محافظت کنیم.  / باشگاه خبرنگاران


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.