بیش از 8 ساعت حضور در فضای مجازی یعنی اعتیاد

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 347897

"افرادی که بیش از ۸ ساعت از فضای مجازی استفاده می‌کنند دچار اعتیاد هستند؛ اعتیادی که در افراد بزرگسال بیشتر دیده می‌شود".

ایران آنلاین /احمدرضا متین‌فر رئیس سواد فضای مجازی سازمان سراج با بیان مطلب فوق افزود: فناوری‌های نوین همانقدر که ارمغان آور سرعت و پیشرفت هستند، آسیب‌های بالقوه ای با خود در پی دارد که از آسیب‌های جدی آن احتمال اعتیاد است.

 

وی گفت: انزوا از اجتماع به صورت افراطی، پرخاشگری، اضطراب، دروغ پردازی و اختلال در خواب تنها برخی از آسیب‌های اعتیاد به فضای مجازی است.

متین فر با اشاره به گستردگی استفاده از اینترنت و فضای مجازی و تبدیل شدن آن به قسمت مهمی از زندگی افراد تاکید کرد: فضای مجازی سکه‌ای است که باید به هر دو روی آن پرداخت.

رئیس سواد رسانه‌ای سازمان فضای مجازی سراج هدف از افتتاح کلینیک اعتیاد فضای مجازی یا همان ترک اعتیاد اینترنت را در راستای ارائه خدمات با کیفیت و ارزان به مردم و مقابله آگاهانه و هوشمندانه با تهدیدات فضای مجازی برپایه علم و پژوهش عنوان کرد و گفت: با راه اندازی این کلینیک رسیدن به اهدافی چون کاهش و مهار اعتیاد مجازی، افسردگی و انزوا، رفع بحران هویت در شکل گیری شخصیت و کمک به افراد آسیب دیده از فضای مجازی و بازگشت به زندگی، مدنظر است.

وی گفت: انجام پژوهشهای کاربردی و متناسب با نیاز روز در راستای کاهش آسیب‌های مجازی از دیگر اهداف راه اندازی این کلینیک است

مهر .

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.