ion

حریرچی خبر داد:

در شهرهای 100 هزار نفر به بالا بیمارستان احداث می شود

اجتماعی /
شناسه خبر: 347851

ایرج حریرچی، قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مکلف به احداث بیمارستان در شهرهای 100هزار نفر به بالا که فاقد این مراکز درمانی اند، هستیم.

ایران آنلاین / ایرج حریرچی روز سه شنبه در آیین آغاز ساخت بیمارستان 160تختخوابی خیریه در ناحیه شهری مهرگان محمدیه در شهرستان البرز اظهار کرد: تخت های بیمارستانی باید در دسترس مردم قرار بگیرد و در این راستا مکلف هستیم در شهرهای با جمعیت 100 هزار نفر به بالا در نزدیکی محل زندگی شهروندان اقدام به احداث بیمارستان کنیم.

وی خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از همه ظرفیت های خود برای رفع نیازهای درمانی مردم استفاده می کند. این مسئول گفت: با وجود ساخت بیمارستان های جدید طی سال های اخیر کشورمان همچنان با کمبود تخت های بیمارستانی روبرو است.
حریرچی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به ضرورت ایجاد مراکز درمانی در نقاط محروم و پرجمعیت در جهت کاهش هزینه های مردم در بخش درمان، افزود: به دلیل کمبود امکانات در بعضی نقاط گاهی هزینه های حمل ونقل بیماران به بیمارستان از هزینه های بستری آنان پبشی می گیرد.
وی همچنین گفت: بنابر شعار سازمان جهانی بهداشت هیچ کاری در حوزه سلامت نباید انجام شود مگر اینکه نیازمندان از امکانات آن بهره مند شوند. قائم مقام وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: از تمامی خیران دعوت می کنیم تا علاوه بر مشارکت در ساخت بیمارستان ها و درمانگاه ها، در اداره این مجموعه ها نیز سهیم باشند.
وی اظهار کرد: از فعالیت بخش خصوصی نیز به شرط ارایه خدمات به قسمتی از جامعه که توان پرداخت هزینه ها بدون مرارت و سختی را دارند، استقبال می کنیم. حریرچی در ادامه به آغاز ساخت بیمارستان در شهرک مهرگان قزوین اشاره کرد و گفت: 90 درصد تعرفه های این مرکز درمانی خیریه پس از راه اندازی دولتی خواهد بود.
برای ساخت بیمارستان خیریه سجادیه در ناحیه شهری مهرگان محمدیه واقع در شهرستان البرز 2 هزار میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است. ناحیه شهری مهرگان محمدیه محل ساخت این طرح درمانی واقع در 18 کیلومتری شرق قزوین، شهری تازه تاسیس از توابع شهرستان البرز است و با دارا بودن بیش از 30 هزار واحد مسکونی یکی از بزرگترین سایت های مسکن مهر کشور به شمار می رود./ ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.