ion

ربیعی: گفتگوی کارگری کارفرمایی باید ساماندهی شود

اجتماعی /
شناسه خبر: 347826

علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اگر نتوانیم گفتگوی کارگری کارفرمایی را سامان دهیم به جایی نمی‌رسیم. اگر اتحادیه‌های بزرگ برای گفتگو درست شود در کشور تفاهم ملی برای تولید کالای ایرانی نیز شکل می‌گیرد.

ایران آنلاین / علی ربیعی اظهار کرد: در مدت اخیر به کانون نویسندگان، داستان‌نویسان، فیلم‌سازان و غیره در قالب نهاد‌ها و کانون‌ها مجوز داده شد و کانون روزنامه نگاران نیز شکل گرفت.

وی افزود: اصل اول محور شدن کانون در استان‌ها است و باید اتاق اصناف دعوت شوند و درباره آموزش در محیط واقعی کار در استان‌ها تسهیل‌سازی کنیم. تجربه نشان داده است ۷۰ درصد افرادی که برای آموزش می‌روند در کارگاه‌ها می‌مانند.

ربیعی اضافه کرد: اگر نتوانیم گفتگوی کارگری کارفرمایی را سامان دهیم به جایی نمی‌رسیم. اگر اتحادیه‌های بزرگ برای گفتگو درست شود در کشور تفاهم ملی برای تولید کالای ایرانی نیز شکل می‌گیرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر سه جانبه گرایی تاکید کرد و گفت: باید سه جانبه‌هایی پیرامون مهارت، امنیت شغلی، امنیت سرمایه نیز پایه گذاری کرد.

در این نشست حاضران ضمن بیان دیدگاه‌ها و مسائل خود در زمینه حمایت از کالای ایرانی به عنوان موضوع اصلی نشست، موانع موجود در این مسیر را برشمردند و بر اشتغالزایی، آموزش و حمایت از صدور خدمات فنی، مهندسی و تسهیل فضای کسب و کار تاکید کردند.

موضوعات مربوط به کارفرمایان و پیمانکاران نیز از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست بود که ربیعی درباره تک تک موارد با حاضران گفتگو کرد./ باشگاه خبرنگاران جوان

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.