رئیس سازمان بهزیستی:

پرداخت وام ۳۰ میلیونی به خانواده‌های دارای دو معلول

اجتماعی /
شناسه خبر: 347677

انوشیروان محسنی بندپی، رئیس سازمان بهزیستی گفت مبلغ ۳۰ میلیون تومان وام بلاعوض به خانواده‌های دارای دو معلول به بالا پرداخت می‌شود که از این رقم ۱۵ میلیون تومان توسط بنیاد مستضعفان، ۱۰ میلیون توسط سازمان بهزیستی و ۵ میلیون تومان هم توسط خیرین مسکن ساز پرداخت می‌شود.

ایران آنلاین / انوشیروان محسنی بندپی با اشاره به ثبت‌نام خانواده‌های دارای دو معلول در سامانه بهزیستی، گفت: با توافق صورت گرفته این خانواده‌ها وام ۳۰ میلیون تومانی برای خانه‌دار شدن دریافت می‌کنند.

او درباره تسهیلات حمایتی سازمان بهزیستی برای معتادان بهبود یافته اظهار کرد: برای این دسته از افراد شرایط حرفه‌آموزی و همچنین تسهیلات اشتغال پیش‌بینی شده است. وی تصریح کرد: در همین زمینه وام ۲۰ میلیونی با سود ۴ درصد به معتادان بهبود یافته که پاکی آنها توسط تیم‌های روانشناسی تأیید شود پرداخت می‌شود.
محسنی بندپی ادامه داد: پرداخت این تسهیلات به دو روش است؛ یا اینکه وام به معتادان بهبود یافته و آموزش دیده پرداخت می‌شود یا اینکه این وام در اختیار بنگاه‌های اقتصادی که فرد بهبود یافته را به کارگیری کند پرداخت می‌شود.
رئیس سازمان بهزیستی کشور در ادامه در خصوص برنامه‌ریزی دولت برای حمایت از خانواده‌های دارای دو معلول اظهار کرد: برای خانواده‌های دارای دو معلول که در روستا‌ها زندگی می‌کنند وام با سود ۴ درصد پرداخت می‌شد که برای شهر‌های بالای ۲۰ هزار نفر این وام با سود ۱۶ درصد پرداخت می‌شد که با توجه به این شرایط خیلی از افراد در شهر‌ها متقاضی دریافت وام نبودند و برایشان دریافت وام با سود ۱۶ درصد سخت بود. وی اضافه کرد: با توجه به شرایط خانواده‌ها و موافقت سازمان برنامه و بودجه و تأیید مجلس شورای اسلامی مابه‌التفاوت سود ۴ درصد تا ۱۶ درصد توسط دولت پرداخت شود.
محسنی بندپی ادامه داد: در همین رابطه ۳۸ میلیارد تومان اعتبار در اختیار سازمان بهزیستی قرار گرفته است و با این اقدام، مسکن خانواده‌های دارای دو معلول به بالا در شهر‌های بالای ۲۰ هزار نفر در سال ۹۷ سرعت جدی‌تر می‌گیرد.
رئیس سازمان بهزیستی کشور بیان کرد: در همین رابطه کسانی که در سال ۹۴ نتوانستند در سامانه ثبت‌نام کنند می‌توانند با مراجعه به سامانه مشخصات خود را ثبت کنند.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.