ion

حمله آمریکا به سوریه نمادین بود و هیچ دستاورد استراتژیکی نداشت/ باید تهدید ایران را جدی گرفت/ پهپاد ایرانی با نمونه آمریکایی تفاوتی نداشت

ایران آنلاین / رئیس سابق موساد حمله آمریکا، بریتانیا و فرانسه به سوریه را یک حرکت نمادین بدون دستاورد استراتژیک خواند و اذعان کرد: «ما در مرحله تصادم با ایرانی‌ها هستیم و امیدوارم این مرحله به یک رویارویی مستقیم ختم نشود».

به گزارش ایلنا، دنی یاتوم رییس سابق سازمان جاسوسی موساد در گفت‌و‌گویی با روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» که یک روز بعد از حمله آمریکا به سوریه صورت گرفت، گفت: آمادگی‌ها برای تهدید احتمالی از جانب ایران وجود دارد.   

وی مدعی شده ایرانی‌ها اسرائیل را به حمله به اهداف ایرانی و کشتن مردم متهم می‌کنند و تل‌آویو باید تهدید ایران را جدی بگیرد.

یاتوم افزود: آشنایی من با ایرانی‌ها و موارد قبلی به من می‌گوید که زمانی که آن‌ها تهدید می‌کنند، آن را پیگیری خواهند کرد. وی با بیان این ادعا که باید به تاریخ خشونت ایران نگاه کرد، گفت: اگر این تاریخ را ببینید، خواهید دید که آن‌ها پشت همه حملات به یهودیان و تاسیسات اسرائیل بوده‌اند. آن‌ها می‌توانند در مناطقی نظیر بلندی‌های جولان نیز حوادثی را رقم بزنند. ما هیچ شکی نداریم که اقدام‌های حزب‌الله، دنباله اراده ایران است.

رییس سابق موساد با اشاره به حادثه نفوذ پهپاد ایرانی به حریم هوایی سرزمین‌های اشغالی گفت: این یک عملیات غیر طبیعی بود. این پهپاد نمونه‌ای از مدل پهپاد آمریکایی بود که در ایران سقوط کرده بود و با آن نمونه کوچک‌ترین تفاوتی نداشت. اگر این پهپاد جایی در اسرائیل منفجر می‌شد ما ممکن نبود تشخیص دهیم این پهپاد ساخت ایران است.

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.