مانور کم سابقه ناتو در نروژ برگزار می شود

بین الملل /
شناسه خبر: 347520

ناتو در نظر دارد، آماده سازی بی سابقه ترین مانور خود در نروژ را که بنا است با حضور 35 هزار نیروی این پیمان چهارماه دیگر انجام شود را بزودی کلید بزند.

ایران آنلاین / این مانور در مجموع با حضور 35 هزار تن از سربازان ناتو از چندین کشور عضو برگزار می‌شود که برای شرکت در یکی از گسترده‌ترین تمرین‌های نظامی که طی سال‌های اخیر در این کشور اسکاندیناوی برگزار شده به نروژ می‌روند؛ مانوری که بر روند متداول زندگی مردم عادی این کشور تاثیر می‌گذارد.

مانور "تریدنت جنکچر" با هدف تقویت همکاری کشورهای عضو ناتو برگزار می‌شود و بنا است که از 25 اکتبر تا 7 نوامبر ادامه داشته باشد و با حضور گسترده نیروهای ناتو در نروژ همراه خواهد بود. به دنبال این مانور نظامی، در مجموع بیش از 100 شهر نروژ با افزایش ترافیک و سروصدا روبه رو می‌شوند.

به گفته ژنرال ایوار موئن، رییس اطلاعات نیروهای مسلح نروژ، این مانور بخش‌های گسترده‌ای از این کشور را از شمال تا جنوب در بر خواهد گرفت.

هیئت حفاظت مدنی نروژ (DSB) هشدار داده است که بروز مشکل ترافیک ناشی از جابه‌جایی‌های نیروها و ملزومات در سراسر کشور محتمل است و از مردم درخواست شده که با این فرایند همکاری کنند.

معاون هیئت حفاظت مدنی این کشور اظهار کرد: این مانور توانایی ما را برای استقبال از ناتو نشان خواهد داد. نه نیروی نظامی ما و نه ناتو بدون حمایت جامعه مدنی قادر به انجام این مانور نیستند. بنابراین خواستار همکاری مردم نروژ و بخش خصوصی و داوطلب نیز هستیم. چنین عملکردی توانایی مشترک ما را نیز نشان می‌دهد.

وی افزود: دلیل هشدارهای زودهنگام  این است که مردم را آماده کنیم و برای استقبال از متحدانمان به آنان انگیزه دهیم. مسائل زیادی وجود دارند که باید آن‌ها را در نظر بگیریم پس می‌خواهیم تا حد ممکن آماده باشیم. در این صورت می‌توانیم بر این مانور متمرکز شویم.

نروژ میزبان این مانور است و تمرینات مختصرتری نیز در حاشیه این مانور در فنلاند، سوئد و ایسلند نیز انجام خواهد شد.  / ایسنا

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.