وزیر دفاع سابق عراق خواستار بازداشت یک نظامی آمریکایی متهم به کشتار نزدیک به سه هزار شهروند عراقی در جریان اشغال این کشور توسط ارتش آمریکا شد.

ایران آنلاین /'سعدون الدلیمی' در یادداشتی در صفحه شخصی خود در توییتر با انتشار ویدئویی از اعترافات این سرباز آمریکایی در شبکه تلویزیونی 'فاکس نیوز' آمریکا گفت که نهادهای بین المللی و منطقه ای مدعی مدافع حقوق بشر باید این سرباز جنایتکار را به جرم کشتار مردم عراق دستگیر کنند.

یک سرباز آمریکایی به نام 'دونالد جانسون' به تلویزیون فاکس نیوز گفته است که در جریان پنج سال خدمت نظامی در عراق به همراه ارتش آمریکا، دو هزار و 749 شهروند عراقی را به قتل رسانده است.
وی در این مصاحبه نه تنها هیچ گونه نشانه های احساس ندامت را از این همه کشتار وحشیانه مردم بیگناه عراق نشان نداد، بلکه با وقاحت تمام به این اقدام خود در شبکه فاکس نیوز مباهات می کرد.
این اولین سرباز آمریکایی نیست که چنین به کشتار بیگناه مردم عراق در دوران اشغال مباهات می کند، بلکه یک نوار ویدئوی دیگر نیز که بتازگی منتشر شده است، یکی از نیروهای سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) را نشان می دهد که با کمال وقاحت به تجاوز جنسی جمعی به یک دختر 15ساله عراقی اعتراف می کند.
این سرباز در حالی که در حال نوشیدن مشروب است و به نظر می رسد در جمع تعدادی از دوستانش قرار دارد، در این نوار ویدئویی اعتراف می کند که به همراه تعدادی از دوستانش از نظامیان آمریکایی به این دختر 15 ساله عراقی تجاوز جنسی می کنند.
وی در کمال خونسردی وقتی یکی از افراد در ویدئو از او می پرسد که بعد از تجاوز جنسی جمعی، بر سر دختر عراقی چه آمد!؟ با خونسردی تمام و حتی مباهات می گوید که 'دست به خودکشی زد' و ادامه می دهد که 'اگر او خود را نمی کشد، بدون شک خانواده اش او را می کشتند، برای همین ترجیح داد، با دستان خودش، به زندگی خود پایان بدهد!'
این نیروی سازمان اطلاعات آمریکا (سیا) در همین نوار ویدئو اعتراف کرده است که سازمان سیا در عراق ما را به انجام خیلی از کارهای کثیف در این کشور وادار می کرد.
او از جمله شکنجه های دلخواه خود را علیه دختران عراقی که در اسارت نیروهای اشغالگر آمریکایی بودند، وصل کردن سیم های برق به مناطق حساس بدن آنها یا خفه کردن آنها با کیسه های پلاستیکی ذکر کرده است.
الدلیمی وزیر دفاع سابق عراق در واکنش به انتشار اعترافات سربازان آمریکایی به جنایت هایشان درعراق خصوصا اعترافات اخیر دونالد جانسون گفته است که باید این افراد به خاطر جرم هایی که مرتکب شده اند، محاکمه و مجازات شوند.
سعدون الدلیمی از اهالی استان سنی نشین الانبار است که از 2005 تا 2006 وزیر دفاع عراق و در دوره دوم نخست وزیری نوری المالکی (2010 تا 2014) وزیر فرهنگ این کشور بوده و دارای یک مرکز پژوهش های راهبردی در بغداد است.
ارتش آمریکا از 2003 تا 2011 به طور مستقیم عراق را تحت اشغال در آورده بود و براثر مقاومت مردمی در این کشور ناچار شد که در 2011 خاک عراق را ترک کند.
هنوز هیچ نهاد منطقه ای یا بین المللی و یا عراقی مدافع حقوق بشر مسوولیت پیگرد قانونی بازداشت و محاکمه این سربازان آمریکایی جنایتکار در عراق را بر عهده نگرفته است.   /ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.