ion

ورود به سامانه «همتا» با سیم کارت سوخته امکانپذیر است

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 347127

یکی از مشکلات کاربران تلفن همراه در طرح رجیستری موضوع سیم کارت‌های سوخته ، مفقود و ترابرد شده است . این کاربران نمی دانند برای حل مشکل خود باید به کجا مراجعه کنند.

ایران آنلاین /طبق اعلام کمیته طرح رجیستری، برخی کاربران اعلام می کنند که بعد از سه ماه که از سیم کارت شان استفاده نکرده اند، سیم کارت سوخته است و اکنون نمی‌دانند برای ورود به سامانه رجیستری باید با چه ابزاری وارد شوند. باید به این افراد گفت ورود به سامانه ابتدا با شماره تلفن است از این رو در دفعات بعدی کاربران می توانند با شماره ملی خود وارد سامانه شوند بنابراین با تغییرات سیم کارت مشکلی پیش نخواهد آمد و البته ظرف مدت 30 روز باید گوشی در کارتابل شخص تحویل گیرنده ثبت شود. اگر رمز عبور ورود به سامانه را نیز در اختیار ندارند، از طریق مرکز تماس وزارت صنعت، معدن و تجارت (مرکز پاسخگویی سامانه همتا) می توانند آن را به دست آوردند.

طرح رجیستری ، همچنین درباره کاربرانی که به هر علت سیم کارت آنها سوخته است، یا اپراتور سیم کارت آنها را به دلیل عدم استفاده در مدت 90 روز پیاپی سوزانده و به فرد دیگری واگذار کرده است، راه کاری برای تعیین تکلیف گوشی‌های ثبت شده به نام سیم کارت آنها  در نظر گرفته است از این رو این نوع  کاربران می توانند با وارد شدن به سامانه همتا و وارد کردن رمز عبور گوشی را به شماره جدید خود ثبت کنند.

علاوه بر این، برخی کاربران اعلام می کنند که قصد ترابرد (تغییر اپراتور موبایل با حذف شماره موبایل) را دارند و نگران بروز مشکل برای سیم کارت یا گوشی در رجیستری هستند. این افراد نیز باید بدانند که با توجه به تمهیدات فنی برای گوشی با سیم کارت ترابرد شده مشکلی پیش نخواهد آمد و نباید در این باره نگران باشند.

/فارس

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.