ion

رئیس قوه قضاییه:

دادستانی کل و سازمان بازرسی به قاچاق از گمرکات ورود کنند

حقوقی /
شناسه خبر: 345064

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر ضرورت همکاری و هماهنگی همه نهادهای مسئول در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز، به دادستان کل کشور و سازمان بازرسی کل کشور دستور داد که با کمک نیروهای امنیتی و انتظامی، موضوع قاچاق های عمده از طریق گمرکات را مورد پیگیری قرار دهند.

ایران آنلاین / آیت الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی با اشاره به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین، تصریح کرد: متاسفانه نهادهای بین المللی و سازمان ها و کشورهای مدعی حقوق بشر که در هر موضوعی که به نفعشان هست، صدایشان بلند است در برابر این جنایات ساکت هستند و از همه بدتر چراغ سبز های آمریکا و اظهارات منافقانه بن سلمان ولیعهد عربستان در خصوص شناسایی رژیم صهیونیستی است که خیانتی بزرگ به همه مسلمانان بود.

رئیس دستگاه قضایی تاکید کرد: امروز همه مسلمانان باید در برابر توطئه علیه مردم بی دفاع فلسطین هم پیمان شوند و امیدواریم که کشورهای آزادی خواه و نخبگان آنها صدای مظلومیت ملت فلسطین را به گوش جهان برسانند. در همین راستا پیام اخیر مقام معظم رهبری به ملت فلسطین در پاسخ به نامه آقای اسماعیل هنیه بسیار ارزشمند بود و مانند همیشه حمایت جمهوری اسلامی از ملت مظلوم فلسطین را نشان داد.

آملی لاریجانی در بخش پایانی سخنان خود یکی از مهمترین اقدامات در راستای حمایت از تولید داخلی را مبارزه با قاچاق کالا و ارز عنوان کرد و گفت: این مبارزه نیازمند همکاری و هماهنگی همه نهادهای مسئول است. امروز مسئله قاچاق کالا و قاچاق ارز و حتی تحولات در عرصه خرید و فروش ارز مشکلات بزرگی را برای مردم پدید آورده است که دستگاه قضایی مانند همه دستگاه ها باید در این زمینه پای کار باشد و در جهت رفع این معضل گام بردارد.

دادستان‌های مناطق مرزی برای مبارزه با قاچاق فعال تر شوند

رئیس قوه قضاییه در ادامه با اشاره به انتشار برخی اخبار و اظهارات نمایندگان مجلس مبنی بر وقوع قاچاق های عمده از طریق مبادی رسمی و گمرکات، دادستان کل کشور و سازمان بازرسی را مامور کرد که برای پیگیری این موضوع با کمک نیروهای امنیتی و انتظامی اقدامات لازم انجام دهند و همچنین تصریح کرد: دادستان های مناطق مرزی و نقاطی که گمرک در آنها مستقر است باید فعال تر شوند تا با انجام اقدامات قانونی لازم ضمن بسته شدن باب قاچاق، گام های موثر در جهت حمایت از تولید داخلی برداشته شود./ ایسنا 

 

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.