ion

'کارل فراز بنته' تاجر و اقتصاد دان آلمانی با ادای شهادتین در حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) به دین اسلام گروید و مذهب تشیع را برگزید.

ایران آنلاین /به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی این تاجر 61ساله طی سفری که پارسال به منظور اجرای چند پروژه اقتصادی به ایران داشته، از شهرهای مختلف کشور گذر کرده و با آداب و رسوم ایرانیان آشنا شده و تحت تاثیر فرهنگ ایرانی - اسلامی تصمیم گرفته است مسلمان شود.

 این تازه مسلمان آلمانی درباره این تصیم خود گفت : تابستان سال گذشته برای اجرای چندین پروژه اقتصادی به ایران آمدم و به شهرهای مختلف ایران سفر کردم؛ در این سفر از نزدیک با آداب و رسوم ایرانیان آشنا شدم و تحت تاثیر فرهنگ آنان قرار گرفتم.یکی از نکات مثبت سفر به ایران، اثبات دروغ پردازی‌ها و تبلیغات رسانه‌های غربی بود. آن‌ها تصویر غلطی از اسلام و ایران در ذهن من ایجاد کرده بودند که موجب رفع احساسات ضداسلامی در من شد.

کارل بنته با بیان اینکه در طی این مدت با قرآن مانوس شده و ارتباط قلبی و عاطفی عمیقی با آیات شریف این کلام وحی برقرار کرده‌ام، بیان کرد: اعتقاد و باور مسلمانان به خداوند بسیار قوی‌تر از سایر ادیان است و من این حقیقت را با عقل و قلبم درک کردم.
وی افزود: در مطالعاتم درباره اسلام به موضوعات جالب و عجیبی برخوردم که پاسخ بسیاری از سئوالات همیشگی‌ام بود.

همچنین محمد جواد هاشمی مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی  ابا اشاره به مسلمان شدن این اقتصاددان آلمانی گفت: در مراسمی که اخیرا برای مسلمان شدن این تاجر آلمانی در مدیریت امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی برگزار شد، وی اسم 'رضا' را برای خود برگزید و به دین اسلام گروید.
وی گفت: از سوی این نهاد هدایای فرهنگی از جمله قرآن مجید به زبان‌ آلمانی، سنگ مضجع شریف رضوی، کتاب های شناخت اسلام و گواهی تشرف به اسلام به این تازه مسلمان‌ اهدا شد.
هاشمی نژاد افزود: پارسال 31 گردشگر خارجی در حرم مطهر رضوی به دین اسلام مشرف شدند. 

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.