ion

رئیس سازمان زندان ها:

نمی گذاریم زندان برای قانون گریزان امن باشد

حقوقی /
شناسه خبر: 339886

هرگز اجازه نمی دهیم زندان محلی امن برای اقدامات افراد قانون گریز و ناامن کنندگان جامعه برای ادامه فعالیت های بزهکارانه باشد.

ایران آنلاین / رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامین و تربیتی کشور گفت: امنیت در زندان ها پیش شرط اجرای برنامه های اصلاحی، تربیتی و حمایت از زندانیان است.

اصغر جهانگیر روز شنبه در نشست شورای معاونان سازمان زندان ها با اشاره به عملکرد این سازمان در سال 1396، افزود: از این رو در سال جاری علاوه بر اجرای طرح های آموزشی برای یگان های حفاظت زندان ها و ادارات بازرسی و حفاظت، تمامی زندان ها در طول شبانه روز به طور برنامه ریزی شده و غیرمترقبه مورد بازدید، بازرسی و سرکشی قرار گرفتند.
وی تاکید کرد: هرگز اجازه نمی دهیم زندان محلی امن برای اقدامات افراد قانون گریز و ناامن کنندگان جامعه برای ادامه فعالیت های بزهکارانه باشد.
رئیس سازمان زندان ها ادامه داد: رویکرد سازمان زندان ها توسعه اقدامات قضایی و خدمات حمایتی است و برای توسعه هرچه بیشتر این خدمات، باید فعالیت های سازمان را شناسنامه دار کنیم.
رئیس سازمان زندان ها با تاکید بر ضرورت توسعه قضایی گفت: در یک سال گذشته تلاش های بسیاری برای ارائه انواع تسهیلات قضایی از جمله اعطای مرخصی ها، عفوها و تخفیف در مجازات برای زندانیان فراهم شده است.
وی افزود: در حوزه ساماندهی محکومان و فراهم آوردن شرایط آزادی محکومان جرایم عمدی معسر که دوران حبس خود را سپری کرده بودند، تعداد قابل توجهی از آنان با کمک مردم و خیرین آزاد شده اند.
جهانگیر ارائه پیشنهادت در باره عفو معیاری را نیز یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته در سال 96 عنوان کرد و درباره خدمات بهداشتی و درمانی در زندان ها گفت: توسعه قرنطینه ها، جلوگیری از شیوع بیماری های واگیردار، توسعه درمان معتادین با استفاده از داروهای نگهدارنده (متادون درمانی)، اجرای طرح های واکسیناسیون زندان ها و توسعه بهداشت محیطی و فردی در زندان ها را از جمله مهمترین اقدامات صورت گرفته در این حوزه است.
این مقام ارشد قضایی ادامه داد: حوزه اقدامات تامینی بخش دیگری از فعالیت های سازمان زندان ها است که در سال های اخیر توجه بسیاری به این حوزه شده است.
وی، ارائه آموزش های مختلف به خانواده های زندانیان با رویکرد محوریت خانواده، پیشگیری از وقع جرم و شناخت آسیب های اجتماعی، بازگرداندن فرزندان ترک تحصیل کرده زندانیان به کلاس های درس با همکاری وزارت آموزش و پروش و استفاده از ظرفیت خیرین در انجمن های حمایت از خانواده های زندانیان را سه اقدام عمده در حوزه اقدامات تامینی در سال 96 برشمرد.
رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضاییه با تاکید بر اهمیت فعالیت های فرهنگی و تربیتی در زندان ها بیان داشت: خوشبختانه با تلاش کارگزاران فرهنگی در زندان های سراسر کشور این سازمان برای دهمین سال پیاپی عنوان دستگاه برتر در اقامه نماز را در سطح کشور بدست آورد./ ایرنا 

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.