ion

طبق ادعای گوگل

امنیت اندروید با iOS برابر است

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 339362

گوگل در چهارمین گزارش سالانه خود درباره امنیت سیستم عامل اندروید اعلام کرده‌ یادگیری ماشینی که در سرویس‌های مختلف گوگل به کار گرفته شده است، تا حد بسیار زیادی جلوی نفوذ بدافزارها و نصب و دانلود اپلیکیشن های آلوده و مخرب را گرفته و درواقع امنیت اندروید هم‍پای رقیب خود iOS است.

ایران آنلاین /بر اساس این گزارش، یادگیری ماشینی بکارگرفته شده در گوگل ۶۰.۳ درصد از ضریب نفوذ بدافزارهای اپلیکیشن های اندرویدی را با شناسایی نرم افزارهای آلوده به بدافزار کاسته است و بنابر ادعای خود گوگل، این رقم همچنان رو به افزایش است.

گوگل در پاسخ به آن دسته از افرادی که تصور می کنند امنیت سایبری سیتسم عامل اندروید از رقیب آن یعنی سیستم عامل iOS  اپل بسیار ضعیف تر و آسیب پذیرتر است نیز با اشاره به آمار و ارقام در سالهای گذشته، این ادعا را رد کرده است. در سال ۲۰۱۶ احتمال دانلود و نصب یک اپلیکیشن آلوده ۰.۰۴ درصد بود اما در سال ۲۰۱۷ این عدد به کمتر از ۰.۰۲ درصد کاهش یافت که این خود به وضوح نشان دهنده تلاش چشمگیر گوگل برای افزایش ضریب امنیت اندروید است.

هم اکنون حدود دو میلیارد کاربر گوشی هوشمند از سیتسم عامل اندروید استفاده می کنند و گوگل با ارائه گزارش امنیتی سالانه خود سعی دارد از نگرانی های کاربران و طرفدارانش بکاهد.

در این گزارش همچنین آمده است : تعداد وصله های نرم افزاری و امنیتی گوگل در سال گذشته ۲۰۱۷ میلادی ۳۰ درصد رشد و افزایش داشته است که البته متخصصان ما همواره در تلاش مستمری هستند تا رو به روز به امنیت این سیستم عامل محبوب و پرطرفدار افزوده شود

همانطور که از این گزارش پیداست، گوگل از وضعیت کنونی امنیت سیستم عامل خود رضایت بالایی دارد و بر این باور است که از این لحاظ پا به پای همتای خود یعنی سیستم عامل Ios، پیش آمده و چیزی از امنیت آن کم ندارد.

/ایسنا

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.