ion

تحویل روباتیک غذا در کره جنوبی

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 339356

یک شرکت کره ای فعال در حوزه مواد غذایی تصمیم گرفته با کمک تکنولوژی، برنامه تحویل روباتیک غذا را مورد استفاده قرار دهد .

ایران آنلاین /در همین راستا این شرکت مواد غذایی کره جنوبی در حال توسعه یک روبات تحویل مواد غذایی  است؛ رباتی که نیاز به استفاده از نیروی انسانی برای تحویل غذا را به شدت کاهش می دهد.

قرار است ظرف 5 سال تعداد روبات های این شرکت به حدی برساند که از نیروی انسانی برای تحویل مواد غذایی کاملا بی نیاز شود.

این روبات‌ها که «دلی»(Deli ) نامیده می شوند، از ژوئیه گذشته با یک تیم حاضر در دانشگاهی در کره، در حال توسعه هستند. قرار است «دلی» از اواخر ماه مه در یک فروشگاه مواد غذایی در شهر چونان نمایش داده شود.

 پروژه روبات این شرکت کره ای سه مرحله توسعه دارد. اولین مرحله  این است که یک روبات مانند دلی را بسازند که بتواند در محیط داخلی رستوران غذا را تحویل دهد. دومین مرحله  این است که روبات را  توسعه دهند تا مواد غذایی را در محیط های ترکیبی با تنظیمات داخلی و خارجی مانند آپارتمان ها عرضه کند.

در مرحله سوم هدف اصلی ایجاد یک روبات است که می تواند از پیاده روها و خیابان ها عبور کرده و رستوران را به مقصد خانه مشتریان ترک کند. درواقع هدف نهایی این است که روبات ها غذا را در هوای خشک و یا ساعت‌های شلوغ و ترافیک با عجله تحویل دهند .

این شرکت  در ماه مارس گذشته  اعلام کرد که در حال سرمایه گذاری در حوزه هوش مصنوعی و روباتیک است و اکنون در حال رونمایی از سرمایه گذاری های گسترده خود است.

شرکت مذکور در ماه اکتبر در ماه اکتبر از غول جستجوی کره جنوبی حدود 30 میلیون دلار دریافت کرد تا بتواند روبات های خود را توسعه دهد .

/انتخاب

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.