ترکیه سه منطقه در عفرین را تصرف کرد

بین الملل /
شناسه خبر: 338853

در ادامه پیشروی‌های ارتش ترکیه و ارتش آزاد مناطق الغزاویه،کوران و الیابسه در عفرین سوریه به تصرف آنها درآمد.

ایران آنلاین /رسانه های سوریه اعلام کردند که این مناطق اشغال شده در شمال شرق جندریس و جنوب شرق بلبل در منطقه عفرین بوده است.

ارتش ترکیه و تروریست های همراه آن حملات خود را با استفاده از انواع ادوات و تجهیزات نظامی به شهرک ها و مناطق جندریس، الشیخ حدید، راجو، بلبل در منطقه کرد نشین عفرین استان حلب تشدید کرده است.

نیروهای دمکراتیک سوریه (کردها) امروز اعلام کردند که در 24 ساعت گذشته، 71 نظامی ترک و نیروهای مسلح وابسته به آن (ارتش آزاد) نیز درعفرین سوریه کشته شده اند.

25 نفر از این افراد که در 24 ساعت گذشته در درگیری با کردهای سوری در مناطق جندریس، الشیخ حدید، راجو، بلبل درعفرین کشته شده اند از نظامیان ارتش ترکیه و بقیه از نیروهای مورد حمایت آنکارا (ارتش آزاد) هستند.

نیروهای دمکراتیک سوریه روز گذشته (سه شنبه) اعلام کردند که ارتش ترکیه همه مسیرهای عفرین سوریه را زیر آتش گرفته است، ولی محاصره این منطقه صحت ندارد و تنها تبلیغاتی از سوی آنکاراست.

خبرگزاری آناتولی ترکیه روز گذشته اعلام کرد که در پنجاه و سومین روز از عملیات نظامی در شمال سوریه، مرکز شهرستان عفرین به محاصره کامل نیروهای ارتش ترکیه و عناصر شبه نظامی ارتش آزاد سوریه در آمده است.

عملیات نظامی ارتش ترکیه از 20 ژانویه 2018 (30 دی) در منطقه عفرین واقع در شمال غرب سوریه آغاز شد. به گفته رسانه های ترکیه، بیش از 6 هزار نیروی نظامی این کشور در این عملیات مشارکت دارند.

دولت آنکارا می گوید که هدفش از این عملیات، نابودی عناصر حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک)، حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (پ.ی.د)، یگان‌های مدافع خلق سوریه (ی.پ.گ) و داعش در عفرین است./ ایرنا

 

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.