ion

طرح جامع مدیریت بحران شهر تهران تهیه می شود

اجتماعی /
شناسه خبر: 338777

احمد صادقی، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از تهیه طرح جامع مدیریت بحران تهران که در آن به بررسی تمامی مخاطرات اعم از طبیعی و انسان ساز می‌پردازد، خبر داد.

ایران آنلاین / احمد صادقی در نشست تدوین طرح جامع مدیریت بحران شهر تهران که پیش از ظهر امروز در سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران برگزار شد، گفت: طرح جامع مدیریت بحران شهر تهران با هدف تهیه و تدوین طرحی جامع برای ارتقای تاب‌آوری تهران و شهروندان و همچنین مقابله با مخاطرات طبیعی و انسان ساز تهیه خواهد شد.

وی با بیان اینکه چهار کمیته علمی شامل کمیته‌های پیشگیری، آمادگی، مقابله و بازسازی و بازتوانی در تهیه این طرح مشارکت دارند، گفت: مقرر شد تا طی 14 ماه این طرح تهیه و برای تصویب به شورای عالی مدیریت بحران کشور ارائه شود.

صادقی با بیان اینکه با تصویب این طرح تهران دارای برنامه‌ای جامع و فراگیر در زمینه رویارویی با مخاطرات و سوانح خواهد شد، اظهار کرد: نخستین طرح جامع مدیریت بحران تهران در سال 80 تهیه شد ، اما این طرح تک مخاطره‌ای بود و در آن مفاهیم جدیدی همچون تاب آوری نیز وجود نداشت بنابراین تصمیم بر آن شد تا این سند نیز بازنگری شده و موضوعات جدید و همچنین سند جدید مخاطرات طبیعی در آن پیش بینی شود.

وی از افراد صاحب نظر و نخبگان خواست که در تهیه این طرح با سازمان مدیریت بحران همکاری داشته باشند و افزود: تهیه این سند نیازمند تخصص‌های مختلف است و به همین دلیل از مشارکت نخبگان و متخصصین در این زمینه استقبال می‌کنیم.

صادقی با تاکید بر اینکه تهران باید بر اساس سیاستگذاری‌ها و چشم اندازها به شهری امن، مقاوم و تاب‌آور در برابر حوادث و سوانح تبدیل شود، گفت: گرچه همواره از زلزله به عنوان اصلی‌ترین مخاطره تهران یاد می‌شود اما در این سند به دیگر مخاطرات از جمله سیل و طوفان نیز پیش بینی شده است.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به نقش دیگر دستگاه‌ها در ایمنی تهران عنوان کرد: این طرح جامع تنها محدود به وظایف شهرداری و سازمان مدیریت بحران شهر تهران نمی‌شود و سهم و نقش تمامی نهادها و دستگاه‌ها در آن دیده شده است. همچنین به الگوی مدیریت یکپارچه و واحد شهری نیز در آن توجه خواهد شد.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ابراز امیدواری کرد: با تهیه و تصویب این طرح بتوان از ظرفیت موجود برای تهیه طرح جامع مدیریت بحران دیگر شهرها نیز استفاده کرد./ ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.