ion

مدیرکل کمیته امداد استان تهران عنوان کرد:

صندوق های صدقات و دستفروشان مترو ساماندهی می شوند

اجتماعی /
شناسه خبر: 338702

محسن ولیئی، مدیرکل کمیته امداد استان تهران با اشاره به اینکه ۱۰ میلیارد تومان در جشن نیکوکاری امسال تاکنون جمع آوری شده است، گفت: قصد داریم با همکاری مترو دستفروشان مستقر در مترو را ساماندهی کنیم.

ایران آنلاین / محسن ولیئی در مراسم امضای تفاهم نامه میان کمیته امداد با متروی تهران اظهار کرد: یکی از وظایف کمیته امداد استان تهران رسیدگی به فقرا، زنان سرپرست خانوار، سالمندان، خانواده های زندانیان است که چهار هزار نفر از افرادی به دلیل فوق سرپرست تحت پوشش قرار گرفته اند.

ولیئی گفت: بسته خدمتی کمک معیشت، بسته درمان و فرهنگی و بسته اشتغال از جمله خدماتی است که به مددجویان ارائه می شود به طوریکه طی ده ماهه اخیر ۱۱۳ میلیارد تومان مستمری پرداخت شد و همچنین تامین جهیزیه نوعروسان با کمک مساجد و موسسات خیریه انجام شد.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران افزود: در راستای کمک به اشتغال و توانمندسازی مددجویان نیز تا سقف ۵۰ میلیون تومان با سود سه درصد تسهیلات اشتغالزایی پرداخت کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه مترو مکانی برای رفت و آمد شهروندان است، گفت: این مکان می تواند جای خوبی برای ارائه تسهیلات اشتغال برای مددجویان و نیازمندان باشد و بر همین اساس تفاهم نامه ای برای حضور در ایستگاه های مترو و استفاده از فضای تبلیغی و مانیتورینگ ایستگاه ها در جشن های مختلف نیکوکاری و عاطفه ها منعقد کرده ایم و از سوی دیگر برنامه ای نیز برای ساماندهی دستفروشان در حال تدوین داریم.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران، افزود: همچنین برای نیازمندانی که برای کارت های مترو مشکل دارند قصد داریم تسهیلاتی را فراهم کنیم تا تعدادی از این نیازمندان بتوانند کارت حمل و نقل رایگان استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه در ایستگاه های مترو ۲۰۰ دستگاه صندوق الکترونیکی کمیته امداد نصب شده است، گفت: بر اساس تفاهم نامه ای که با بانک شهر منعقد شده قرار است وب کیوسک راه اندازی شود و همچنین راه اندازی صدقات تلفنی و الکترونیکی نیز در دستور کار قرار گرفته است.

ولیئی ادامه داد: یکی دیگر از مفاد تفاهم نامه ای که امروز منعقد شد این است که نمایشگاه هایی به مدت محدود برای فروش محصولات خانگی مددجویان در ایستگاه های مترو راه اندازی شود که در این خصوص نیز رایزنی های لازم انجام شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران، اظهار داشت: از سوی دیگر قصد داریم با ساماندهی دستفروشان در مترو بتوانیم مکانی مانند بازارچه های فصلی برای برپایی محصولات این افراد دایر کنیم که این موضوع یکی دیگر از مفاد این تفاهم نامه است./ مهر

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.