ion

چهارشنبه آخر سال307 مصدوم درآذربایجان شرقی داد

حوادث /
شناسه خبر: 338612

در حوادث چهارشنبه آخر سال در سطح استان آذربایجان شرقی 307نفر به دلیل انفجار مواد محترقه مصدوم شدند.

ایران آنلاین /دکتر فرزاد رحمانی رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آذربایجان شرقی روز چهارشنبه  گفت: 203 نفر از این تعداد در تبریز و 105نفر در شهرستان های دیگر آذربایجان شرقی مصدوم شده اند.

وی اضافه کرد: 35 نفر از این تعداد هنوز در مراکز درمانی بستری هستند و بقیه به شکل سرپایی درمان شده اند، ضمن اینکه 204 نفر از مصدومین آقا و بقیه خانم هستند.
رحمانی ادامه داد: 143 نفر از مصدومان حوادث چهارشنبه آخر سال در آذربایجان شرقی عابران و تماشاگرانی بوده اند که هیچ نقشی در بروز حوادث نداشته اند و 165 نفر نیز استفاده کنندگان از مواد محترقه بوده اند.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آذربایجان شرقی گفت: در حوادث امسال 3 نفر قطع عضو، 133 نفر دچار آسیب چشمی، 82 نفر سوختگی و 89 نفر نیز دچار جراحت چشم و سوختگی شده اند.
وی از قطع شدن انگشتان دست چپ یک جوان مرند و سوختگی 50 درصد دو جوان 20 ساله در خسروشهر به عنوان نمونه هایی از آسیب های جدی ناشی از حوادث چهارشنبه آخر سال در آذربایجان شرقی یاد کرد.
رحمانی از کاهش 30 درصدی مصدومان حوادث چهارشنبه آخر سال نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: در حوادث چهارشنبه آخر سال گذشته 424 نفر مصدوم شدند.


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.