اطلاعات سرقت شده توسط باج افزارها بازیابی نمی شود

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 338591

نتایج یک بررسی پژوهشی نشان می دهد نیمی از صاحبان مشاغل و شرکت های تجاری هرگز نمی‌توانند داده‌های به سرقت رفته بعد از حملات باج افزاری را مجدداً به دست آورند.

ایران آنلاین /این تحقیق که توسط شرکت سایبر «اج» انجام شده است، نشان می دهد معمولا پرداخت پول به بازیابی و بازپس گیری اطلاعات مسروقه از طریق باج افزارها منجر نمی شود. در نیمی از موارد افراد بعد از پرداخت باج هرگز دیگر داده های خود را نمی بینند و نیم دیگر هم شاهد از دست رفتن کامل داده های خود خواهند بود.

در سال 2017 حدود 55 درصد پاسخ دهندگان از سازمان های مختلف تجاری قربانی حملات باج افزاری بوده اند. از میان قربانیانی که از پرداخت پول به هکرها خودداری کردند (61 درصد)، اکثریت قابل توجهی ( 87 درصد) موفق به بازیابی داده های خود از طریق نسخه پشتیبان یا بک آپ تهیه شده بوده اند.

گزارش یادشده از طریق مصاحبه و گفتگو با 1200 تصمیم گیر حوزه امنیت فناوری اطلاعات در 17 کشور جهان و در 19 حوزه کاری صنعتی مختلف تهیه شده است.

این گزارش همچنین نشان می دهد برای اولین بار در 5 سال گذشته درصد سازمان هایی که هدف حملات سایبری موفق قرار گرفته اند از 79 درصد در سال 2016 به 77 درصد در سال 2017 کاهش یافته که خبر خوشحال کننده ای محسوب می شود.

/فارس

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.