اعتراض کفشی به خشونت‌های مسلحانه در آمریکا

بین الملل /
شناسه خبر: 338566

یک گروه فعال آمریکایی در اقدامی نمادین هزاران جفت کفش را در زمین چمن اطراف ساختمان کنگره به نمایش گذاشت که هر یک از این جفت کفش‌ها نماینده کودکانی بود که از زمان کشتار مرگبار سندی هوک در سال 2012 تا کنون در تیراندازی‌های مدارس آمریکا کشته شده‌اند.

ایران آنلاین /این گروه فعال آمریکایی به نام Avaaz در بیانیه‌ای گفت که آنها 7000 جفت کفش برای درست کردن این یادبود جمع‌آوری کرده‌اند تا "اندوه بزرگ خشونت‌های مسلحانه را به پشت درهای کنگره بیاورند".

آنها گفتند که این کفشها عمدتا از سوی چهره‌های مشهور، اعضای خانواده‌های قربانیان خشونت‌های مسلحانه و شهروندان سراسر آمریکا اعطا شده‌اند.

سازمان دهندگان این اقدام این ۷۰۰۰ جفت کفش را در سراسر زمین چمن پیرامون ساختمان کنگره آمریکا پخش کرده و گفتند که این تعداد در واقع نمایانگر تعداد کودکانی است که به خاطر خشونت‌های مسلحانه کشته شده‌اند و سازمان دهندگان امیدوار هستند که پیام قاطع را به کنگره در خصوص مطالبه اصلاحات در قوانین مالکیت اسلحه منتقل کنند. حتی یک کودک دیگر هم نباید قربانی این خشونت‌ها بشود.

این اقدام اعتراضی نمادین در روز سه شنبه یک روز پیش از آن که تظاهرات سراسری دانش آموزان آمریکایی در اعتراض به خشونت‌های مسلحانه بعد از حادثه کشتار ۱۷ تن در ماه گذشته میلادی در مدرسه‌ای در منطقه پارکلند ایالت فلوریدا برگزار شود به اجرا در آمد.

قرار است در تاریخ ۲۴ مارس نیز دانش آموزان برای تظاهراتی تحت عنوان "راهپیمایی برای جان ما" به خیابان‌های شهر واشنگتن دی سی بیایند و از جمله حامیان این حرکت اعتراضی بازماندگان حادثه کشتار در مدرسه مارجری استونمن داگلاس در شهر پارکلند هستند.

حادثه کشتار ماه گذشته میلادی در این مدرسه در پارکلند مرگبارترین کشتار مسلحانه در آمریکا بعد از حادثه کشتار سال ۲۰۱۲ در مدرسه ابتدایی سندی هوک در کنتیکات آمریکا تلقی می‌شود.

گروه فعالAvaaz  همان گروهی است که اخیرا در یک اقدام دیگر به سبک فیلم " سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ" از سناتور مارکو روبیو خواست که برای اصلاح قوانین کنترل و مالکیت سلاح وارد عمل شود.  / ایسنا

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.