ion

مسعودی: سند سلامت اجتماعی در دست تدوین است

اجتماعی /
شناسه خبر: 338558

حبیب الله مسعودی فرید، معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از تدوین سند سلامت اجتماعی برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی خبرداد و گفت: سند سلامت اجتماعی در دست تدوین است و تمام جلسات مرتبط با این سند با دستگاه های مرتبط برگزار شده و اردیبهشت ماه سال 97 تقدیم شورای اجتماعی کشور می شود.

ایران آنلاین / حبیب الله مسعودی فرید اظهار کرد: تیرماه سال جاری، شورای اجتماعی کشور با حضور رئیس جمهور تشکیل و در آن مصوب شد تا سیاست های سلامت اجتماعی تدوین شده و به این شورا، ارائه شود که محوریت تدوین این سیاست ها برعهده سازمان بهزیستی کشور است.

وی خاطرنشان کرد: با همکاری وزارت کشور، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، چهارچوب سند سلامت اجتماعی را تدوین کردیم و نشست هایی با نخبگان، انجمن های علمی، صاحبنظران، سازمان های مردم نهاد و نمایندگان تمام دستگاه های عضو شورای اجتماعی کشور و شورایاری ها برگزار کردیم.
وی اظهار داشت: هدف ما در سند سلامت اجتماعی این است که بتوانیم رویکردها و راهکارهای اصلی برای ارتقای سلامت اجتماعی را فراهم آوریم تا براساس آن، انسان ها ارتباط بین فردی بهتر و حضور موثرتری در جامعه داشته باشند و علاوه برآن، ساز و کارهای حمایت اجتماعی به گونه ای باشد که از آسیب های اجتماعی پیشگیری کند.

**سلامت اجتماعی و آسیب های اجتماعی دو روی یک سکه هستند
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: سلامت اجتماعی و آسیب های اجتماعی، دو روی یک سکه هستند. مسعودی فرید افزود: در سلامت اجتماعی به تمام شرایط و شاخص های فردی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی توجه می شود.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تقریبا جلسات درباره سند سلامت اجتماعی با دستگاه های عضو شورای اجتماعی کشور به پایان رسیده و تا پایان فروردین ماه سال آینده نیز ویرایش اول آن تمام شده و اردیبهشت ماه سال 97 تقدیم شورای اجتماعی کشور می شود.
وی یادآور شد: طبق ماده 57 احکام دائمی برنامه های توسعه، سازمان بهزیستی کشور، متولی سلامت اجتماعی با رویکرد پیشگیری از آسیب های اجتماعی با استفاده از مددکاری و مشاوره است و براساس آن دبیرخانه سلامت اجتماعی نیز از چهار ماه قبل تشکیل شده است./ ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.