ion

انتقال بقایی به زندان

سیاسی /
شناسه خبر: 338477

حمید بقایی نیز اعلام کرد از هنگام ورود به زندان اعتصاب غذای خود را آغاز خواهد کرد

ایران آنلاین /منابع خبری نزدیک به حمید بقایی اعلام کردند دقایقی پیش ماموران برای بازداشت و انتقال معاون  رئیس دولت های نهم و دهم به خانه وی مراجعه کرده اند. حمید بقایی نیز اعلام کرد از هنگام ورود به زندان اعتصاب غذای خود را آغاز خواهد کرد.

کانال «تلگرام» دولت بهار با اعلام اینکه «هم اکنون ماموران برای انتقال حمید بقایی به زندان به خانه مراجعه کرده اند» از آغاز اعتصاب غذای وی خبرداد.

این کانال همچنین یک پیام صوتی از بقایی منتشر کرد که بقایی در آن می گوید: «همان طور که پیش بینی می کردم، دادگاه تجدیدنظر احکام دادگاه بدوی را تایید کرد. علی رغم این که دفاعیات محکم و اسناد و مدارک داشتیم، اما به این ها توجه نکردند و عین رای دادگاه بدوی را تایید کردند.»

وی ضمن فرمایشی خواندن این دادگاه، گفت: «ملت بزرگ ایران بدانید، وقتی به زندان برسم حتما اعتصاب غذا می کنم تا شهید شوم.»

غلامحسین اسماعیلی، رئیس کل دادگستری استان تهران،ساعتی پیش اعلام کرد که دادگاه تجدید نظر برای بقایی رای قطعی را صادر کرده است، اما با توجه به تعدد اتهامات، مجازات اشد که عبارت است از ۱۵ سال حبس، رد مال و جزای نقدی و شلاق، در مورد ایشان قابلیت اجرا دارد.

دادسرای عمومی و انقلاب تهران نیز در اطلاعیه ای اعلام کرد «پس از تایید حکم دادگاه بدوی حمید بقایی در دادگاه تجدیدنظر استان تهران و قطعیت آن و هم‌چنین ابلاغ حکم صادره، مأموران پلیس روز سه‌شنبه نسبت به دستگیری و معرفی محکوم‌علیه برای اجرای حکم صادره از جمله 15 سال حبس و چهل و سه میلیارد تومان جزای نقدی اقدام کرده و به زندان معرفی شد.»

 

 

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.