ion

9 نظامی هند بر اثر انفجار مین کشته شدند

بین الملل /
شناسه خبر: 338441

پلیس هند روز سه شنبه اعلام کرد بر اثر انفجار مین کار گذاشته شده توسط شبه نظامیان مائوییست ، 9 نیروی امنیتی هند کشته و 10 نفر دیگر مجروح شدند.

ایران آنلاین /سخنگوی پلیس ایالت چتیزگر در جنوب هند گفت: این مین زمانی که خودرو نیروهای امنیتی هند از روی آن رد شد منفجر شد. حال چهار نفر از مصدومان این انفجار وخیم گزارش شده است.

این حمله پس از گذشت 11 روز از عملیات نیروهای امنیتی هند علیه نیروهای مائوییست در این ایالت اتفاق می افتد. در این عملیات 10 شبه نظامی کشته شدند.
شش ماه پیش نیز در یکی از شدید ترین حملات شبه نظامیان مائوییست در ایالت چتیزگر، 25 نیروی امنیتی هند کشته شدند.
به گفته مقامات دولتی هند، در دو سال گذشته نزدیک به 300 شبه نظامی مائوییست در درگیری با نیروهای امنیتی هند در ایالت مذکور کشته شده اند.
شبه نظامیان مائوئیست که به گفته خود از 'مائوتسه تونگ' رهبر انقلاب چین الهام گرفته اند در 30 ایالت هند فعالیت می کنند اما بیشترین فعالیت آنها در مناطق جنگلی در شرق و جنوب هند است.
این گروه از سال 1967 برای ایجاد یک جامعه کمونیستی و سرنگون کردن آنچه حکومت هندی' نیمه مستعمره، نیمه فئودالی' می نامند با دولت در حال مبارزه هستند.
این گروه شبه نظامی اعلام کرده است که دلیل خشونت های انجام شده توسط آنها بدست آوردن سهم بیشتر از منابع طبیعی منطقه و ایجاد شغل بیشتر برای افراد فقیر و کم درآمد در مناطق تحت کنتلر این گروه است.
در یکی از بزرگترین حمله های این گروه که در سال 2010 اتفاق افتاد ، 76 نیروی امنیتی هند کشته شدند.  / ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.