ion

برای نخستین بار و با حمایت سازمان نقشه‌برداری کشور و جامعه صنفی مهندسان نقشه‌بردار ایران، اطلاعات کلیه فعالان حوزه مهندسی نقشه‌برداری و اطلاعات مکانی کشور، جمع‌آروی و در قالب یک مجموعه یکپارچه، تحت عنوان کتاب جامع ایران‌ژئوماتیک منتشر می شود

ایران آنلاین /


در حاشیه مراسم امضای تفاهمنامه‌ای که به همین منظور روز سه‌شنبه بیست و دوم اسفندماه 1396، در محل سازمان نقشه‌برداری کشور برگزار شد، دکتر فرخ توکلی، سرپرست معاونت فنی این سازمان با اشاره به جایگاه و نقش سازمان نقشه‌برداری کشور در سیاست‌گذاری‌های کلان حوزه مهندسی نقشه‌برداری و اطلاعات مکانی گفت: کمک به قانون‌مندسازی فعالیت‌ها، حمایت از حوزه‌های های‌تک، تقویت بخش خصوصی و تسهیل دسترسی آنان به بازارهای جدید بویژه بازارهای منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله سیاست‌های سازمان نقشه‌برداری کشور در دولت دوازدهم به شمار می‌رود.

مهندس بهمن مؤمنی مقدم، رئیس هیئت‌مدیره جامعه صنفی مهندسان نقشه‌بردار ایران نیز در این مراسم طی سخنانی، امضای این تفاهمنامه را گامی موثر در توسعه همکاری‌ها میان تشکل‌های صنفی و دستگاه‌های حاکمیتی عنوان کرد و گفت: جامعه صنفی مهندسان نقشه‌بردار ایران به عنوان قدیمی‌ترین و گسترده‌ترین نهاد صنفی در این حوزه، برای کمک به اجرای سیاست‌های جدید سازمان نقشه‌برداری کشور آمادگی کامل دارد.

وی با اشاره به حضور جمع کثیری از متخصصین و شرکت‌های توانمند بخش خصوصی در حوزه مهندسی نقشه‌برداری و اطلاعات مکانی افزود: شرکت‌های ایرانی فعال در حوزه مهندسی نقشه‌برداری از حیث دانش فنی و نیروی انسانی متخصص، جزو برترین فعالانِ این حوزه بویژه در منطقه به شمار می‌رود. لذا یکپارچه‌سازی اطلاعات این شرکت‌ها می‌تواند در معرفی هرچه بهتر توانمندی‌های آنان به بازارهای داخلی و خارجی بسیار موثر باشد.

نخستین کتاب جامع ایران‌ژئوماتیک حاوی اطلاعات فنی، توانمندی‌ها و سوابق تخصصی عموم فعالان حوزه مهندسی نقشه‌برداری و اطلاعات مکانی ایران خواهد بود. شرکت‌های مهندسی مشاور دارای رتبه نقشه‌برداری از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، تولیدکنندگان تجهیزات نقشه‌برداری، نمایندگی‌های رسمی شرکت‌های خارجی در ایران، فروشندگان تجهیزات، ارائه‌کننده خدمات پس از فروش و تعمیرات تجهیزات نقشه‌برداری، تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان نرم‌افزارهای مرتبط با مهندسی نقشه‌برداری، تشکل‌های صنفی و علمی، مراکز علمی، دانشگاه‌ها و آموزشکده‌های حوزه نقشه‌برداری می‌توانند نسبت به درج اطلاعات خود در این کتاب اقدام کنند.

کتاب جامع ایران‌ژئوماتیک در گام نخست برای بهره‌برداری در اختیار کلیه مخاطبان مرتبط اعم از نهادها، وزارتخانه‌ها، استانداری‌ها، شهرداری‌ها و ... قرار خواهد گرفت. در گام دوم، این کتاب به زبان‌های انگلیسی، عربی و روسی ترجمه و جهت معرفی شرکت‌های ایرانی به بازارهای هدفِ خارجی توزیع خواهد شد

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.