ion

خدادادی:

درآمد روزانه ۳ تا ۴ میلیون تومانی متکدیان پایتخت

اجتماعی /
شناسه خبر: 338375

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با یادآوری درآمد روزانه ۳ تا ۴ میلیون تومانی متکدیان پایتخت از دستگاه‌های اطلاعاتی وامنیتی درخواست کرد باندها و سرشاخه‌های تکدی گری را شناسایی و با آنها برخورد کنند.

ایران آنلاین /سلمان خدادادی با انتقاد از اینکه برخی متکدیان پایتخت روزانه ۳ تا ۴ میلیون تومان درآمد دارند فرهنگ‌سازی و عدم کمک مردم را مهم‌ترین راهکار حل معضل تکدی‌گری دانست و گفت: نهادهای فرهنگی باید با فرهنگ‌سازی مناسب جامعه را نسبت به‌عدم کمک به متکدیان حرفه‌ای آگاه کنند.
نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی تنها راهکار ریشه کردن تکدی‌گری را عدم کمک مردم دانست و افزود: شهرداری به تنهایی از پس جمع‌آوری و ساماندهی متکدیان بر نمی‌آید و باید این مهم با همکاری سایر دستگاه‌ها بویژه نیروی انتظامی و دستگاه قضا و مردم تحقق یابد.
وی با تأکید بر اینکه بخش عمده‌ای از متکدیان پایتخت به‌صورت باندی و سازماندهی شده فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: درآمد بالای تکدی گری باعث شده افراد به سمت و سوی این معضل روی بیاورند؛ به‌صورت جدی می‌طلبد دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی این افراد را شناسایی و برخورد قاطع با آنها را در دستور کار قرار دهند.
نماینده مردم ملکان در مجلس دهم با یادآوری اینکه تکدی‌گری جرم است، ادامه داد: متأسفانه به‌دلیل ضعف فرهنگی و کمک ناآگاهانه مردم و بی‌توجهی دستگاه‌های متولی تعداد متکدیان پایتخت در حال افزایش است؛ مردم باید کمک‌های خود را به سازمان‌های حمایتی تحویل دهند و تحت هیچ شرایطی به متکدیان کمک نکنند همچنین نیاز است متکدیان پایتخت شناسایی و نیازمندان تحت پوشش سازمان‌های حمایتی قرار گیرند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه اراده‌ای برای شناسایی و برخورد با باندهای فعال تکدی‌گری وجود ندارد، افزود: به سهولت می‌توان همان‌طور که در تمامی حوزه‌ها شبکه‌های زیرزمینی شناسایی و با آنها برخورد می‌شود متکدیانی که سرچهارراه‌ها و آشکارا تکدی‌گری می‌کنند را نیز شناسایی کرد اما متأسفانه اراده‌ای برای این کار وجود ندارد.مهر/
 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.