به گفته رئیس ستاد راهبردی انتخابات نمایندگان فرهنگیان در هیئت‌امنا صندوق ذخیره فرهنگیان، 22 اسفندماه نتایج نهایی مرحله اول انتخابات نمایندگان در هیئت‌امنا صندوق ذخیره فرهنگیان اعلام می‌شود.

ایران آنلاین / اصغر حصیری با توجه به برگزاری مرحله اول انتخابات نمایندگان فرهنگیان در هیئت‌امناء صندوق ذخیره گفت:‌ تجربه ارزشمند برگزاری انتخابات بر بستر اینترنت و بهره‌گیری از روش انتخابات الکترونیکی نویدبخش تعمیم نظرسنجی از فرهنگیان به سایر زمینه‌ها اعم از سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری کلان استانی خواهد بود که امیدواریم گامی مؤثر جهت برخورداری از مشارکت حداکثری همکاران گرامی باشد.

وی با توجه به برخی شکایت‌ها و اعتراضات که در مرحله اول این انتخابات به ستاد انتخابات ارسال‌شده است اظهار کرد: اعتراضات، شکایات و درخواست‌های مکتوب انصراف از استان‌ها که در بازه زمانی مقرر به ستاد راهبری انتخابات واصل شد مورد ارزیابی دقیق قرار گرفت و پس از بررسی، نتایج نهایی مرحله اول حاصل شد، بر اساس اطلاعات نهایی، کمتر از 5 درصد از کل آرای مأخوذه پس از رسیدگی به شکایات و مراحل احراز شرایط اولیه منتخبین به دلیل سوءاستفاده تعداد معدودی از کاندیداها از اطلاعات شخصی افراد در فرآیند احراز هویت واحد، ابطال رأی شد که علاوه بر ابطال آراء، پی گیری‌های حقوقی جهت رسیدگی به تخلفات آنان انجام خواهد شد.

وی در ادامه گفت: پس از رسیدگی به شکایات و تخلفات، نتیجه نهایی مرحله اول در روز سه‌شنبه، 22 اسفندماه ساعت 8 صبح در سامانه انتخابات اعلام خواهد شد.

رئیس ستاد راهبردی انتخابات نمایندگان فرهنگیان در هیئت‌امنا صندوق ذخیره در مورد مراحلی که منتخبین مرحله اول از این تاریخ به بعد جهت تکمیل فرایندهای مرحله اول باید طی کنند، گفت: تمامی منتخبین نهایی مرحله اول، باید تا 31 فروردین 97  نتایج سوءپیشینه خود را از طریق مرجع صدور به آدرس: تهران – میدان فردوسی – خیابان شهید قرنی وزارت آموزش‌وپرورش ساختمان شهید رجایی طبقه 4 اتاق 3 ارسال کنند. ستاد انتخابات از زمان اعلام نتایج نهایی مرحله اول، ستاد راهبری انتخابات به‌طور هم‌زمان نسبت به اخذ سایر استعلامات اقدام خواهد نمود.

این مقام مسئول ابراز امیدواری کرد: در نیمه اول اردیبهشت ماه مرحله دوم این انتخابات برگزار خواهد شد./ ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.