ion

بنن ماهیت دستورالعمل را عمیقاً زیر و رو کرده بود. شما نمی‌توانید با دستور و فرمان در امریکا حکومت کنید به استثنای آنکه واقعاً توانایی آن را داشته باشید. نکته جالب در اینجا این بود که این دولت اوباما با کنگره جمهوریخواه عصیانگرش بود که محدوده دستورالعمل را وسیع‌تر کرده بود. اکنون دستورالعمل‌های ترامپ در نوعی بده بستان رشته‌های اوباما را پنبه می‌کرد.

ایران آنلاین / درطول دوره انتقالی، بنن و استفن میلر، از معاونان سابق شرکت سشنز که قبلاً به ستاد ترامپ پیوسته بود و به معاون و محققی مؤثر برای بنن تبدیل شد، فهرستی از بیش از دویست دستورالعمل را جمع‌آوری کردند که باید در یکصد روز اول صادر می‌شد.

اما از دیدگاه بنن نخستین اقدام دولت جدید ترامپ مسلماً می باید در رابطه با مهاجرت می‌بود. خارجی‌ها در صدر برنامه ترامپیسم قرار داشتند. این مسأله به‌عنوان موضوعی که فقط اقلیتی در حاشیه با ذهن‌های تک بعدی به آن اهمیت می‌دهند اغلب کنار گذاشته می‌شد – جف سشنز یکی از طرفداران غرغروی آن بود – اما ترامپ اعتقاد قاطع داشت بسیاری از مردم دیگر نمی‌توانند خارجی‌ها را تحمل کنند و به لبشان رسیده است. قبل از ترامپ بنن در مورد این موضوع با سشنز همصدا شده بود. مبارزات انتخاباتی ترامپ این فرصت ناگهانی را ایجاد کرد تا ببینند آیا تعصب روی بومی بودن واقعاً پایه و اساسی دارد یا خیر و بعد وقتی ترامپ برنده شد بنن فهمید که دیگر نباید در اعلام حمایت از دل و جان از برتری نژادی تردیدی به خود راه دهند. علاوه براین، این موضوعی بود که لیبرال‌ها را کاملاً دیوانه می‌کرد. قوانین مهاجرتی که چندان جدی اجرا نمی‌شد به مرکز توجه فلسفه لیبرال جدید رسید و از نظر بنن، ریاکاری آنها را نمایان ساخت. در جهان بینی لیبرال، تنوع کاملاً خوب و مفید بود در حالی که بنن معتقد بود هر شخص عاقل ومنطقی که نور لیبرال چشمانش را کور نکرده باشد می‌تواند ببیند که موج مهاجران با انبوه مشکلات وارد می‌شود، فقط نگاهی به اروپا بیندازید و این مشکلات بوسیله لیبرال‌های لوس و ننر ایجاد نشده بودند بلکه بوسیله شهروندان بی‌پناه در انتهای دیگر موازنه اقتصادی به وجود آمده بودند.
ترامپ از روی نوعی غریزه یا درک سیاسی ابله دانا این موضوع را به تم خاص خود تبدیل کرد و اغلب می‌گفت: «آیا دیگه هیچ‌کس امریکایی نیست؟» ترامپ در برخی از سفرهای سیاسی گذشته خود، حتی قبل از انتخابات اوباما در سال 2008، با نوعی حس سرگردانی و رنجش درباره سهم جدی مهاجران اروپایی و سیل مهاجران از «آسیا و دیگر نقاط» حرف می‌زد. (این سیل، همان‌طور که لیبرال‌ها سریع صحت و سقم آن را بررسی کردند، حتی با رشدی که داشت، هنوز نهر کاملاً کوچکی بود.) تمرکز وسواس گونه او روی شناسنامه اوباما تا اندازه‌ای در مورد بلای مهاجران غیراروپایی بود ، نوعی حمله لفظی علیه گروه‌های نژادی. اینها کی هستند؟ چرا اینجا هستند؟ ستاد تبلیغات گاهی تصویری تکان دهنده پخش می‌کرد.

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.