ion

زلزله زدگان کرمانشاه عیدی می گیرند

استانها /
شناسه خبر: 337847

به‌دنبال اعلام خبر عیدی 200 هزارتومانی جمعیت هلال احمر به زلزله زدگان کرمانشاه، طی اطلاعیه‌ای ساز و کار اهدای این عیدی اعلام شد.

ایران آنلاین /این مبلغ به 30 هزار خانوار تعلق می‌گیرد که خانه‌های آنان در مناطق زلزله زده از سوی بنیاد مسکن از نوع تخریبی شناسایی شده است. جمعیت هلال احمر اقدامی برای شناسایی این خانوارها انجام نداده و مرجع اصلی، اطلاعات اعلامی از سوی بنیاد مسکن است که در طول چندماه گذشته با بررسی‌های میدانی در منطقه جمع‌آوری شده است. بدیهی است خانوارهایی که در زلزله آسیب ندیده‌اند مشمول این طرح قرار نمی‌گیرند.
بر اساس کد ملی سرپرستان خانوارهای اعلامی، شماره حساب آنان از سازمان هدفمندی یارانه‌ها دریافت شده و این مبلغ از سوی جمعیت هلال احمر به حساب هایشان واریز خواهد شد. بنابراین نیازی به مراجعه حضوری به‌ جایی وجود ندارد. بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، این مبلغ تا پیش از پایان امسال واریز خواهد شد.

این مبلغ صرفاً برای زلزله زدگان کرمانشاه بوده و از محل منابع مشارکت‌های مردمی تأمین شده است. بدیهی است چون مردم بر اساس فراخوان به زلزله زدگان کرمانشاه کمک کرده‌اند، این منابع را در جای دیگری نمی‌توان صرف کرد. گفتنی است، جمعیت هلال احمر در حال بررسی منابع اعتباری دیگر برای زلزله زدگان کرمان نیز است که در صورت تأمین اعتبار، به اطلاع هموطنان خواهد رسید./ ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.