به مناسبت روز جهانی زن؛

حمایت دبیرکل سازمان ملل از نقش زنان

بین الملل /
شناسه خبر: 336193

دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی زن گفت توجه به برابری جنسیتی به نفع همه مردم جهان خواهد بود.

ایران آنلاین / آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، در پیامی به مناسبت روز جهانی زن گفت: «نابرابری و تبعیض علیه زنان» برای همه در سراسر جهان زیان‌بار خواهد بود.

وی در پیام خود که شب چهارشنبه منتشر شد، اعلام کرد برابری جنسیتی مسئله مربوط به حقوق بشر است و در عین حال، به نفع مردان و پسران، دختران و زنان است.

دبیرکل سازمان ملل متحد در این بیانیه اعلام کرد: «رسیدن به برابری جنسیتی و قدرت دادن به دختران و زنان، ماموریتی است که همچنان در زمان ما به اتمام نرسیده است و بزرگترین چالش حقوق بشری در جهان ماست.»

بر اساس گفته‌های گوترش، بیش از یک میلیارد زن در سراسر جهان در معرض خطر خشونت‌های جنسی خانگی قرار دارند. وی همچنین گفت: «فاصله دستمزد زنان و مردان در سراسر جهان 23 درصد است که در مناطق غیرشهری به 40 درصد نیز می‌رسد. همچنین، کار بدون دستمزد از جانب زنان نیز قابل شناسایی و ردیابی نیست.»

دبیرکل سازمان ملل متحد ضمن بیان این‌که مزاحمت‌های جنسی در محل کار، اماکن عمومی و دیگر محل‌ها در کشورهایی که در برابری جنسیتی به خود می‌بالند همچنان در سطح بالایی در حال رخ دادن است، گفت: سازمان ملل باید در این مسئله در جهان نمونه باشد.

وی گفت: «من به سیاست عدم تحمل در قبال مزاحمت‌های جنسی متعهد هستم و برنامه‌هایی را در جهت بهبود گزارش و جوابگویی درباره این مزاحمت‌ها مطرح کرده ام.»

گوترش افزود: «ما از نزدیک با کشورهای سراسر جهان به منظور جلوگیری از سوءاستفاده جنسی در ماموریت‌های حافظان صلح و نیز حمایت از قربانیان این خشونت‌ها در حال همکاری هستیم.»

8 مارس به عنوان روز جهانی زن نامگذاری شده است. / باشگاه خبرنگاران

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.