مشاور وزیر بهداشت در امور زنان:

باورهای اشتباه در مورد پیشرفت زنان باید برداشته شود

اجتماعی /
شناسه خبر: 336058

ساره محمدی، مشاور وزیر بهداشت در امور زنان گفت: هنوز سقف‌های شیشه‌ای و موانعی برای پیشرفت زنان در کشور وجود دارد که این باورهای اشتباه باید برداشته شود.

ایران آنلاین / ساره محمدی امروز 16 اسفندماه در مراسم گرامیداشت روز زن و تجلیل از بانوان نمونه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با بیان این مطلب اظهار کرد: برای زنان در جامعه محدودیتی وجود ندارد و این باورهای اشتباه باید برداشته شود.

مشاور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: 65 درصد کارمندان و نیروهای وزارت بهداشت بانوان هستند که از این لحاظ وزارت بهداشت نسبت به سایر دستگاه‌ها پیشرو است.

وی با اشاره به نگاه مثبت دولت دوازدهم به مدیریت بانوان تصریح کرد: وزیر بهداشت نظر مساعدی درباره جایگاه مدیریتی بانوان دارد و معتقد است از اعتماد به بانوان نتیجه مثبتی حاصل می‌شود.

محمدی ادامه داد: در ماه‌های گذشته نیز وزیران ارتباطات و فناوری، نفت و بهداشت با اشاره به برخی مزایای مدیریت بانوان اظهار داشتند که بانوان کمتر دچار مفاسد اقتصادی می‌شوند.

مشاور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: بانوان در جامعه با سقف های شیشه‌ای مواجه هستند که این مسئله موانعی ایجاد کرده است.

وی با اشاره به بیماری‌های غیر واگیردار نیز گفت: در بیماری‌های قلبی عروقی مردان سرنشین و در فشار خون نسبت برابری بین مردان و زنان است، اما در بیماری دیابت بانوان بیشتر مبتلا هستند.

در ادامه، دکتر علیرضا مسلم رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نیز با اشاره به استفاده از مدیریت بانوان در این دانشگاه گفت: از هفت معاونت این دانشگاه سه مدیر خانم و از بین پنج رئیس شبکه سه رئیس آن بانوان هستند./ ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.