ion

رئیس ستاد راهبری انتخابات فرهنگیان در هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: با پایان یافتن زمان ثبت نام از نامزدهای انتخابات فرهنگیان در هیات امنای صندوق ذخیره، در مجموع سه هزار و 557 نفر از فرهنگیان سراسر کشور نامزدی خود را اعلام و ثبت نام کردند.

ایران آنلاین /اصغر حصیری اظهار داشت: بر اساس آمار، اداره کل شهرستان های تهران با 280 نفر و سمنان با 27 نفر به ترتیب بیشترین و کمترین متقاضی را برای شرکت در انتخابات فرهنگیان در هیات امنای صندوق ذخیره داشته اند.
وی ادامه داد: ثبت نام از نامزدهای انتخابات فرهنگیان در هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان از 11 بهمن ماه شروع شد و قرار بود تا 17 بهمن ماه به اتمام برسد اما این زمان تا 23 بهمن تمدید شد.
مشاور اقتصادی وزیر آموزش و پرورش بیان داشت: با پایان یافتن زمان ثبت نام نامزدها، این فرصت برای فرهنگیان از ساعت 8 تا 20 روزهای 24، 25، 26 و 27 بهمن ماه فراهم است تا با مراجعه به سامانه انتخابات به نشانی entekhabat.medu.ir و وارد کردن کد پرسنلی و رمز همگام (رمز فیش حقوقی) و مشاهده فهرست داوطلبان استان، نامزدهای موردنظر را انتخاب و رای خود را ثبت کنند.
حصیری اضافه کرد: فعلا برنامه ای برای تمدید مهلت رای گیری نداریم اما با توجه به شرایط ، میزان تقاضای فرهنگیان برای رای دادن در روز 27 بهمن ماه در این رابطه تصمیم گیری خواهد شد و در صورت نیاز با دستور وزیر آموزش و پرورش این مدت تمدید می شود.
وی ادامه داد: نتایج این انتخابات الکترونیکی، روز شنبه 28 بهمن ماه اعلام می شود و از میان سه هزار و 557 نفر از فرهنگیانی که نامزد شده اند، 83 نفر انتخاب شده و در نهایت دو نفر به عنوان نماینده فرهنگیان در هیات امنای صندوق و یک نفر نیز به عنوان بازرس برگزیده خواهند شد.
مشاور اقتصادی وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: این سه نفر با شرکت در دوره آموزشی که توسط استادان حسابداری و امور مالی و در تهران برگزار خواهد شد، به مدت چهار سال به عنوان نمایندگان فرهنگیان در هیات امنای صندوق منصوب شده و فعالیت خود را آغاز می کنند.
حصیری با اشاره به اینکه برخی فرهنگیان اطلاع رسانی درباره این انتخابات را ناکافی دانستند، گفت: ما تلاش خود را با برگزاری نشست خبری و ارسال بخشنامه به مدیران مدارس، مدیران کل و روسای ادارات و روابط عمومی های آموزش و پرورش سراسر کشور انجام دادیم و با تبلیغات تلویزیونی در شبکه های مختلف نیز سعی کردیم تمامی فرهنگیان از این اقدام آگاه شوند و معتقدیم کوتاهی صورت نگرفته است.
وی در ادامه با بیان اینکه اکنون پنج نفر عضو هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان هستند که با اختیارات وزیر آموزش و پرورش این تعداد پس از برگزاری انتخابات به هفت نفر می رسد، اضافه کرد: تاکنون فعالیت هیات امنای صندوق به صورت انتصابی بوده و اعضای کنونی، منتخب وزیران پیشین آموزش و پرورش هستند و این اولین بار است که اعضای هیات امنا از میان فرهنگیان و در قالب برگزاری انتخابات تعیین می شوند.
مشاور اقتصادی وزیر آموزش و پرورش بیان داشت: ماده 12 قوانین صندوق ذخیره فرهنگیان به وزیر آموزش و پرورش اجازه می دهد که سه نفر را به انتخاب خود به صندوق بفرستد.
حصیری ادامه داد: در این راستا وزیر از اختیارات خود استفاده کرده و تصمیم گرفته شده که معلمان منتخب این انتخابات به عنوان عضو هیات امنا در صندوق ذخیره فرهنگیان حضور داشته باشند.
انتخابات فرهنگیان در هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان در شرایطی برگزار می شود که بسیاری از فرهنگیان به دلیل اختلاس چند هزار میلیاردی، از عملکرد این صندوق ناراضی بوده و خواستار خروج از عضویت آن هستند.
برگزاری این انتخابات که تلاش دارد با عضویت دو نفر از فرهنگیان در ترکیب هیات امنا، نظارت مستقیم اعضا بر فعالیت ها و عملکرد بزرگترین بنگاه اقتصادی کشور را به همراه داشته باشد، گویی چندان به مذاق فرهنگیان خوش نیامده و خواستار باز پس گیری سپرده های خود هستند و از سوی دیگر، کارشناسان اقتصادی نیز این امر را راهکار مناسبی برای جلوگیری از اختلاس های کلان در این صندوق نمی دانند.
از ابتدای تاسیس صندوق ذخیره فرهنگیان از سال 74 تاکنون، یک میلیون و 530 هزار و 521 به عضویت این صندوق درآمده اند که از این تعداد 852 هزار و 537 نفر همچنان عضو هستند و مابقی یا از عضویت خارج و یا بازنشسته شده اند.
واریزی اعضا به صندوق از ابتدا تاکنون یک هزار و 572 میلیارد تومان و واریزی دولت 635 میلیارد تومان بوده که سود حاصل از این دو مبلغ، اکنون به چهار هزار و 74 میلیارد تومان رسیده است./ ایرنا

نظرات

نظرات | 1 نظر
اسداله
1396/11/30 - 10:14
با سلام - لطفا نتایج بر اساس شمارش آرا و به تفکیک استانی اعلام کتنید
rateup 0
 ratedown 0

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.