ion

راه اندازی سامانه ثبت اسناد دفاع مقدس

اجتماعی /
شناسه خبر: 326989

محمود رنجبر، نماینده نهاد ریاست جمهوری در امور ایثارگران وزارت نیرو دفاع مقدس گفت: در دولت تدبیر و امید سامانه‌ای الکترونیکی برای ثبت اسناد و مدارک دوران دفاع مقدس ایجاد شده است که تقریبا ظرفیت 17 هزار کاربر را برای این مهم داراست.

ایران آنلاین / محمود رنجبر چهارشنبه در نشست تخصصی مدیران منابع انسانی و امور ایثارگران وزارت نیرو در محل گیت بوستان اهواز با اشاره به اقدامات وزارت نیرو در دوران دفاع مقدس اظهار کرد: برای استفاده بهینه از این ظرفیت دیجیتالی در مرکز فناوری اطلاعات نهاد ریاست جمهوری، آموزشهای لازم به کاربران این سامانه در سراسر کشور داده می شود و تمام تلاش خود را برای پشتیبانی از این دستاورد به کار خواهیم بست.

وی افزود: تا کنون ده‌ها عنوان کتاب درباره اقدامات دولت در دفاع مقدس منتشر شده است که به صورت مستند و دقیق، تهیه و تدوین شده اند و در میان آنها پنج جلد کتاب مختص اقدامات وزارت نیرو در دوران دفاع مقدس است.
نماینده نهاد ریاست جمهوری در ادامه تبیین و ثبت اقدامات وزارت نیرو در دفاع مقدس، شیوه های تهیه و نگهداری اسناد اقدامات وزارت نیرو را تشریح کرد.
وی تصریح کرد: ثبت عملکرد وزارت نیرو در دفاع مقدس از 2 جنبه حائز اهمیت است نخست این که باید تاریخ هشت سال دفاع مقدس به درستی ثبت و برای آیندگان روایت شود.
رنجبر گفت: به استناد تحقیقات به عمل آمده و مستندات موجود صنعت آب و برق کشور به ویژه خوزستان، نقش موثر و تعیین کننده ای در دفاع مقدس داشته است که برق رسانی سریع به شهر ها و روستاهای بمباران شده از سوی رژیم بعثی، عبور کابل برق از کف رود خروشان اروند به منظور برق رسانی به فاو بعد از عملیات والفجر 8 و رهاسازی آب در اراضی به منظور زمین گیر کردن ادوات نظامی عراق مصادیقی از خدمات ارزنده وزارت نیرو در دوران دفاع مقدس به شمار می رود.
وی بیان کرد: دوم این که اقدامات و ابتکارات این وزارتخانه در یک مرحله حساس و پرخطر تاریخی می‌تواند مورد استفاده مراکز علمی - پژوهشی قرار گرفته و در موضوعاتی مانند پدافند غیر عامل مورد بهره برداری قرار گیرد. وی یادآور شد: بدون شک وزارت نیرو نقش بسزایی در پشتیبانی از جنگ داشت و این دستاورد بزرگ می‌تواند منشاء تحولی عظیم در عرصه خدمت رسانی باشد.
در این نشست نمایندگان وزارت نیرو و شرکتهای تابعه نیز حضور داشته اند که در بخشی از جلسه در خصوص مشکلات اداری ایثارگران این وزارتخانه هم اندیشی شد. وزارت نیرو حدود 500 شهید و 20 هزار ایثارگر در دفاع مقدس داشته است و تا کنون حدود 22 هزار برگ سند از اقدامات و فعالیت های وزارت نیرو جمع آوری شده است. / ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.