ion

آلودگی هوای اردکان بحرانی اعلام شد

اجتماعی /
شناسه خبر: 326900

به علت وقوع توفان شن در محور غربی مسیر اردکان به نایین، این جاده صبح چهارشنبه بسته شد.

ایران آنلاین / رییس پلیس راه استان یزد گفت: شدت توفان در این مسیر موجب کاهش دید رانندگان شده است. سرهنگ احمد مظفری افزود: برای جلوگیری از وقوع سوانح مجبور به بستن جاده شده ایم و رانندگان می توانند از مسیرهای جایگزین تردد کنند.

وی ادامه داد: رانندگان باید در مسیرهای دیگر هم بویژه در محور نایین - اردکان با چراغ روشن و دقت و احتیاط بیشتر حرکت کنند. به گفته وی به محض این که شعاع دید مناسب شود مسیر یاد شده باز خواهد شد.

** 2 تصادف و سه مصدوم، پیامد اولیه توفان شن
اورژانس اردکان نیز اعلام کرد: تاکنون سه نفر به دلیل عوارض توفان شن به اورژانس مراجعه کرده اند. برخورد خودرو سمند با تریلی و برخورد دو دستگاه تریلی در محور کمربندی غربی نیز منجر به مصدوم شدن سه نفر شده است.

** آلودگی هوای اردکان بحرانی اعلام شد
رئیس حفاظت محیط زیست اردکان گفت: طبق آخرین اطلاعات، آلودگی هوای این شهرستان در وضعیت خطرناک و بحرانی قرار گرفته است. مرتضی عزیزی روز چهارشنبه افزود: شاخص آلوده کننده در مرز pm 2.5 و 11 برابر حد مجاز است.
وی ادامه داد: با توجه به شرایط موجود کلیه شهروندانی که بیماری تنفسی و قلبی دارند و همچنین کودکان از تردد غیرضروری در خیابان ها خودداری کنند. وی گفت: در صورت تداوم آلودگی، کمیته اضطرار آلودگی هوا با محوریت فرمانداری تشکیل و تصمیم های خاص و محدودیت های ویژه اعلام می شود. اردکان در 60 کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد. / ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.