ion

حبس ابد در انتظار بمبگذار نیویورک

حوادث /
شناسه خبر: 326744

مرد افغان که دو سال قبل در نیوجرسی و نیویورک اقدام به بمبگذاری کرده بود با رای قضات دادگاه آمریکا به حبس ابد محکوم شد.

ایران آنلاین /احمد خان رحیمی، ۳۰ ساله‌با پذیرش اتهاماتش در زندان هرگز ابراز پشیمانی نکرد. او که شهروند آمریکا و متولد افغانستان است در جریان درگیری مسلحانه  با پلیس نیویورک بازداشت شد. وی در آخرین جلسه دادگاه تنها یک جمله به قضات گفت:« حالا دیگر از کسی کینه و نفرتی ندارم.»

---

تحقیقات نشان می دهد احمد خان رحیمی که بسیاری او را با لقب بمب‌گذار چلسی (یکی از محله‌های معروف نیویورک) می‌شناسند در زندان تلاش کرده با اشاره به سخنرانی رهبران القاعده نظیر العولقی و اسامه بن لادن، سایر زندانیان را جذب "جهاد اسلامی" کند.

آقای رحیمی، اکتبر سال گذشته در ارتباط با ۸ فقره اتهام  از جمله بمب‌گذاری در اماکن عمومی و تهیه و استفاده از تسلیحات کشتار جمعی مجرم شناخته شد. او سپتامبر سال ۲۰۱۶ در حالی که چند بمب دست‌ساز به همراه داشت خانه اش را در نیوجرسی ترک کرد و نخستین بمب را در مسیر یک مسابقه دو و میدانی خیریه در نیوجرسی کار گذاشت اما با توجه به تغییراتی که در آخرین لحظات برگزاری این مسابقه پیش آمد، کسی در  این انفجار آسیب ندید.براساس اسناد پرونده متهم سپس دو بمب را در محله چلسی نیویورک کار گذاشت اما هیچ کدام از آنها به درستی عمل نکردند.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.