انتقاد بنیانگذار مایکروسافت از ترامپ

بین الملل /
شناسه خبر: 326722

بیل گیتس بنیانگذار شرکت مایکروسافت و همسرش از رئیس جمهور آمریکا به دلیل نحوه برخورد با زنان انتقاد کردند.

ایران آنلاین /بیل گیتس، بنیانگذار شرکت مایکروسافت و همسرش ملیندا گیتس روز سه شنبه ضمن انتقاد از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از او خواستند با زنان با احترام بیشتری برخورد کند.

این زوج ثروتمند در نامه سرگشاده سالانه خود در پاسخ به پرسش‌ها در مورد بنیاد خیریه خود از تصمیم ترامپ برای کاهش کمک‌های خارجی انتقاد کردند و نوشتند، رئیس جمهور آمریکا باید یک الگوی خوب باشد و همه آمریکایی‌ها را از طریق اظهارنظر‌ها و سیاست هایش توانمند سازد.

ملیندا گیتس در این نامه نوشت:‌ ای کاش رئیس جمهور ما هنگام سخنرانی و نوشتن پیام توئیتری با مردم به ویژه با زنان با احترام بیشتری برخورد می‌کرد.

او افزود: برابری یک اصل ملی مهم است. حرمت افراد صرف‌نظر از نژاد، دین، گرایش جنسی یا جنسیت بخشی از روح کشور ماست.

ترامپ در طول کمپین انتخاباتی سال ۲۰۱۶ خود علیه هیلاری کلینتون، نامزد سابق دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به دلیل توهین به زنان و اظهارات رکیکش به زنان در یک ویدیوی ضبط شده مورد انتقاد شدید قرار گرفت.

در این نامه، بیل و ملیندا گیتس همچنین از برنامه‌های ترامپ برای قطع کمک‌های خارجی برای مبارزه با فقر و بیماری انتقاد کردند.

بیل گیتس نیز در این نامه نوشت: این تلاش‌ها نجات بخش جان انسان‌ها هستند ... و با ایجاد ثبات در کشور‌های فقیر و توقف شیوع بیماری قبل از همه گیر شدن، باعث امنیت بیشتر مردم آمریکا می‌شوند. زمانی که افراد بیشتری مریض یا گرسنه باشند دنیا امن‌تر نخواهد شد. 

پیشنهاد ترامپ برای قطع کمک‌ها در زمینه دیپلماسی و کمک خارجی روز دوشنبه با مقاومت کنگره روبرو شد، به طوری که جمهوری‌خواهان هم با دموکرات‌ها همراه شدند و با کاهش آنچه که آن‌ها مخارج «قدرت نرم» در مواجهه با تهدیدات جهانی نامیدند، مخالفت کردند.

دولت ترامپ برای وزارت امور خارجه و آژانس توسعه بین المللی آمریکا، ۳۷.۸ میلیارد دلار می‌خواهد. این میزان شاهد کاهشی حدود یک سومی در مقایسه با بودجه ۲۰۱۷ است. / باشگاه خبرنگاران

 

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.