ion

مدیریت فناورانه قسط ها

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 326320

اگر شما هم به دنبال دریافت وام، در حال پرداخت اقساط متعدد هستید، ممکن است با مشکلاتی ازجمله فراموش کردن سررسید یکی از اقساط مواجه شده باشید. اما نگران نباشید چون فناوری با کمک یک اپلیکیشن به یاری تان آمده است.

ایران آنلاین /اکثر مردم برای پس‌انداز و خرید چیزهایی که به آن نیاز دارند راه‌هایی برای پس‌انداز پیدا می‌کنند. برای مثال اگر بخواهید خانه بخرید و پول کافی هم نداشته باشید شاید یکی از راه‌ها گرفتن وام باشد. گرفتن وام هم به معنی داشتن قسط و پرداخت مبلغی مشخص در هر ماه است.

در این شرایط اگر از بانک‌ها یا افراد مختلف وام بگیرید مجبور خواهید شد قسط‌های گوناگونی را پرداخت کنید. کاملاً هم طبیعی است که در صورت داشتن قسط‌های مختلف، گاهی پرداخت برخی از آنها را فراموش کرده و مجبور شوید آن را با تأخیر پرداخت کنید. اگر شما هم قسط‌های گوناگونی دارید که دوست ندارید پرداخت آن به تعویق بیفتد تا در نهایت جریمه سنگینی پرداخت کنید می‌توانید از اپلیکیشن‌های مخصوصی که پرداخت اقساط را به کاربران یادآوری می‌کنند استفاده کنید.

یکی از این برنامه‌ها «مدیر اقساط» است. کافی است این برنامه را روی گوشی خود نصب کنید تا با ارائه هشدار قبل از سررسید، زمان پرداخت اقساط به شما یادآوری شود. نمایش تاریخ اقساط بر تقویم، مشاهده وضعیت اقساط روی نمودار، تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات و بازگردانی آن‌ها، دریافت خروجی قسط‌ها در قالب فایل اکسل و... از قابلیت‌های اصلی این برنامه کاربردی است.

بعد از نصب برنامه، نخستین جایی که باید به آن سر بزنید بخش «دفترچه» است. در این قسمت می‌توانید اطلاعات اقساط مختلف از جمله تاریخ پرداخت، میزان قسط، شماره حساب و... را وارد کنید. در بخش دفترچه قسمتی هم با عنوان «معوق» دیده می‌شود که برای مدیریت اقساط معوق در نظر گرفته شده است. همچنین شما می‌توانید دفترچه قسط‌هایی که پرداخت آنها نیز تکمیل شده است را در بخش بایگانی برنامه نگهداری کنید تا در صورت نیاز از اطلاعات آن استفاده کنید.

این برنامه برای مدیریت پرداخت شهریه، کرایه، امور خیریه و... نیز کارایی دارد. این اپلیکیشن کاربردی به صورت رایگان و البته با پرداخت از درون برنامه در اختیار کاربران سیستم عامل اندروید قرار گرفته است.

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.