ion

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: زمین های ورزشگاه آزادی تهران از متجاوزان به آن، بازپس گرفته و سند آن به نام دولت شد.

ایران آنلاین /ناصر سراج  درباره زمین های ورزشگاه آزادی افزود: افرادی با سندسازی سعی کردند زمین های این ورزشگاه را به نام خود کنند که سازمان بازرسی کل کشور به این موضوع ورود کرد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه متاسفانه دولت از اول انقلاب، سند این زمین ها را نگرفته بود، اظهارکرد: سازمان بازرسی به این موضوع رسیدگی و آن را پیگیری کرد و این زمین ها را از متجاوزان پس گرفت؛ در نهایت زمین ها به دولت برگردانده و سند به نام دولت ثبت شد.
قاضی سراج ادامه داد: زمین های پس گرفته شده، از یک هکتار هم بیشتر است البته دقیق به خاطر نمی آورم این زمین ها چند هکتار بوده است.
به گزارش ایرنا، سازمان بازرسی، تشکیلاتی که وظیفه نظارت بر حسن جریان امور سازمان های اداری و اجرای صحیح قوانین را به عهده دارد از نهادهایی است که در ایران پس از ایجاد سازمان های اداری جدید و تدوین قوانین مملکتی به وجود آمده است؛ از پیدایش آن بیش از 50سال نمی ‌گذرد اما نظارت حکومت بر اعضا و کارکنان خود و تفتیش اعمال و رفتار والیان و ماموران دولتی از دیرباز وجود داشته و شاید بتوان گفت سابقه آن نزدیک به سابقه تشکیل حکومت ها است؛ چون بقای هر دولت متوقف بر آگاهی و وقوف آن بر اموری است که در قلمرو آن می ‌گذرد./ ایرنا
 

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.