ion

بعد از وارنیش فلوراید چه باید کرد؟

سلامت /
شناسه خبر: 324037

وارنیش فلوراید، یک نوع پوشش محافظ است که روی دندان زده می‌شود. این ماده چسبنده روی مینای دندان‌ها می‌چسبد تا از ایجاد پوسیدگی‌های جدید و گسترش پوسیدگی‌هایی که در گذشته ایجاد شده جلوگیری کند. وارنیش فلوراید براحتی و به وسیله یک قلم روی دندان‌ها کشیده می‌شود اما برای حفظ ایمنی بدن و به‌دست آوردن بیشترین نتیجه چه باید کرد؟

ایران آنلاین /دکتر لیلا صدقی در این باره به «ایران» می‌گوید: وارنیش فلوراید باید توسط متخصص آگاه صورت بگیرد چراکه استفاده بیش از حد این ماده می‌تواند مشکل ساز باشد.

این دندانپزشک ادامه می‌دهد: برای به‌دست آوردن بیشترین نتیجه بهتر است پس از انجام وارنیش فلوراید به مدت 4 تا 6 ساعت از خوردن و نوشیدن اجتناب کنید. مسواک زدن و نخ دندان کشیدن را هم به 4 تا 6 ساعت بعد موکول کنید. مصرف دهان شویه‌های حاوی الکل نیز تأثیر وارنیش فلوراید را کاهش می‌دهد از این‌رو بهتر است استفاده از آنها و انجام مراقبت‌های معمول بهداشت دهان و دندانتان را به روز بعد موکول کنید. خمیردندان‌های حاوی فلوراید، ذرات وارنیش فلوراید را از دندان جدا می‌کند به همین دلیل بهتر است تا ۲ روز پس از درمان از این نوع خمیردندان‌ها استفاده نکنید.
وی در خاتمه تأکید می‌کند: اثر فلوراید تا ماه‌ها باقی می‌ماند از این‌رو برای کسب بهترین نتیجه ،وارنیش فلوراید را تحت نظر پزشک و در فواصل تعیین شده تکرار کنید./ روزنامه ایران

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.