ion

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران:

تشکیل ۶ پرونده در فرودگاه امام خمینی (ره) و مهرآباد

حقوقی /
شناسه خبر: 322980

دیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران با بیان اینکه طی بازرسی انجام شده وضعیت خدمت رسانی فرودگاه مهرآباد و امام (ره) بسیار نامطلوب و ناموزون بود، از تشکیل ۶ پرونده قضایی در فرودگاه امام (ره) و مهرآباد در حوزه قاچاق و گران‌فروشی بلیت خبر داد.

ایران آنلاین /محمدعلی اسفنانی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضاییخبرگزاری میزان، با اشاره به گرانی غیرقانونی بلیت‌های هواپیمایی طی روز‌های برفی بیان کرد: ۳ پرونده در فرودگاه امام (ره) و ۳ پرونده قضایی درباره قاچاق و گران‌فروشی بلیت در فرودگاه مهرآباد تشکیل و برای رسیدگی به شعب ارسال شد تا در اسرع وقت حکم آن صادر شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: طی بازرسی از آژانس‌های هواپیمایی در فرودگاه مهرآباد و امام خمینی (ره) به صورت حضوری و اعزام گشت‌های بازرسی مشاهده شده است که اجحاف خیلی عجیبی در بحث قیمت بلیت‌ها رخ می‌دهد.

اسفنانی ادامه داد: گاهی بلیت با ۲.۵ تا ۴ برابر نیز بالاتر از قیمت مصوب خود به فروش می‌رسد و البته در موارد چارتر و آژانس‌های مسافرتی با دست به دست شدن، رقم بسیار غیر قابل قبولی به قیمت بلیتها اضافه می‌شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه طی بازرسی انجام شده وضعیت خدمت رسانی فرودگاه مهرآباد بسیار نامطلوب و ناموزون بود گفت: فروشگاه‌های عرضه کالا در فرودگاه مهرآباد به فروش کالای قاچاق مبادرت می‌ورزیدند و از سویی گران فروشی در حد بسیار غیر قابل قبول بود.

وی افزود: قرار شد این هفته جلسه‌ای با حضور مدیر عامل سازمان هواپیمایی کشوری و رئیس انجمن آژانس‌های مسافرتی و افراد مرتبط با این موضوع جلسه‌ای برگزار کنیم تا علل گرانی غیرعادی بلیت و اجحاف مشخص شود؛ چرا که در صورت عدم توجه و با فرارسیدن ایام عید نوروز شاهد افزایش قیمت‌ها به صورت نامتعارف خواهیم بود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران ضمن تاکید بر اینکه پرواز‌های چارتری در صورت ابطال یا تاخیر هیچ مسئولیتی در قبال مسافر ندارند، توصیه کرد: مردم حتی المقدور از سایت‌های اینترنتی بلیت تهیه نکنند و به دفاتر فروشی که واسطه کمتری دارند مراجعه نمایند، زیرا زمانی که واسطه‌ها بیشتر می‌شود به ویژه در پرواز‌های چارتری، هر کدام سود خود را اضافه می‌کنند و در حق مردم اجحاف می‌شود./میزان

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.