ion

حسن‌پور بیگلری خبر داد:

یارانه مطبوعات محلی و استانی در ماه بهمن‌ قطع شد

حقوقی /
شناسه خبر: 321844

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس با اشاره به قطع یارانه مطبوعات محلی و استانی در ماه بهمن‌، تاکید کرد: در صورت تداوم این روند، وزیر فرهنگ را مورد سوال قرار خواهد داد.

ایران آنلاین /شهباز حسن‌پور بیگلری در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با انتقاد از سیاست‌های اتخاذ شده در معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عنوان کرد: در گذشته یارانه‌های پرداختی به مطبوعات و رسانه‌های محلی دارای ضریب سه برابری بود اما با تغییرات صورت گرفته در این معاونت کلیدی وزارت فرهنگ شنیده شده که قرار است یارانه پرداختی به مطبوعات و رسانه‌های استانی قطع شود.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه شنیده شده نگاه حاکم در معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به پایتخت است و چنین نگاهی به مطبوعات و رسانه‌های محلی مورد تأیید نیست، افزود: مطبوعات و رسانه‌های محلی نقش بسیار مهمی در حل و فصل مشکلات کشور دارند و موارد و مسائل استانی را که از چشم مسئولان به دور هستند، نمایان می‌کنند.

وی با تأکید بر حمایت این دسته از مطبوعات از سوی دولت، گفت: رسانه‌ها و مطبوعات پایتخت از امکانات فراوانی بهره‌مند هستند و بسیاری از رسانه‌های مرکزی درآمدزا نیز هستند و حمایت دولت باید از رسانه‌های مناطق محروم و کمتر توسعه یافته صورت گیرد.

حسن‌پور بیگلری با بیان اینکه یارانه رسانه‌های محلی و استانی از بهمن‌ماه قطع است از به جریان افتادن طرح سئوال از وزیر در این خصوص خبر داد و گفت: این سئوال به کمیسیون فرهنگی مجلس ارائه شده است تا در دستور کار کمیسیون قرار گیرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اظهار امیدواری کرد که روند ایجاد شده در معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ با این طرح سئوال اصلاح شود و وزارت فرهنگ روند حمایتی از رسانه‌های استانی و محلی را در دستور کار خود قرار دهد./خانه ملت

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.