ion

وقتی کنترل همسر کار را به جدایی می کشاند!

سلامت /
شناسه خبر: 320091

کنترل کردن همسر در جامعه ما امری اجتناب‌ناپذیر است ولی گاهی این کنترل کردن‌ها از حد می‌گذرد تااندازه‌ای که می‌تواند بنیان خانواده‌ها را سست کند.

ایران آنلاین /آگاهی از خط قرمزهای کنترلگری می‌تواند از بسیاری از جدایی‌ها پیشگیری کند.

دکترفرشاد نجفی‌پور در این باره معتقد است: یک کنترلگر غیرقابل مهار، از بحث کردن با همسرش خسته نمی‌شود و آن قدر با او بحث می‌کند که همسرش در نهایت به قول معروف تسلیم شود، کنترل منفی همسر هنگامی است که بخواهد به او القا کند هیچ گونه جذابیتی ندارد و دائم او را با دیگری مقایسه می‌کند و هر روز موفقیت‌های خود را به رخ او می‌کشد.
به گفته این روانشناس، یک کنترلگر فردی است که دائماً همسر خود را نقد می‌کند و با ایرادگیری‌های پی در پی اهداف او را احمقانه و دور از دسترس می‌داند و با این رفتارها قطعاً اعتماد به نفس را در او خواهد کشت.
او در ادامه توصیه می‌کند: اگر اصلاً انتقادات و پیشنهادات همسر را نمی‌شنوید و اگر هم می‌شنوید به باد انتقاد و استهزاء می‌گیرید، مدام حرف او را قطع می‌کنید و با نادیده گرفتن توانایی‌های او دائماً در حال مسخره کردن و کوچک شمردن او هستید مطمئن باشید در حال نزدیک شدن به مرز جدایی هستید؛ برای دورماندن از این اتفاق از همین امروز باید رفتارهای بالا را کنار بگذارید./روزنامه ایران

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.