ion

واکنش آیت الله اراکی به منتقدان قرآن مطلا:

دلیل فقر فقرا زکات ندادن گردن کلفت ها است

سیاسی /
شناسه خبر: 318314

سازنده کشتی مطلا می توانست پول خود را صرف عیاشی و گردشگری کند؛ آیا چون پول خود را در زمینه تعظیم شعائر دینی خرج کرد از کار او انتقاد می کنید؟ چرا از این همه فسق و فجوری که در جامعه وجود دارد انتقاد نمی کنید؟

ایران آنلاین /دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با انتقاد شدید از عملکرد کسانی که زبان انتقاد خویشتن را به سمت هنرهای دینی بازگردانده اند، گفت: اگر فقرا فقیر هستند، بخاطر قرآن نوشتن نیست، بلکه برای آن است که برخی گردن کلفت ها و ثروتمندان زکات خود را نمی پردازند.

آیت الله محسن اراکی ظهر در درس اخلاق هفتگی مدرسه علمیه معصومیه، اعتراض ها و انتقادات برای ساختن کشتی مطلا و رونمایی آن در حرم حضرت معصومه(س) را نادرست خواند و گفت: شخصی با پول شخصی و هنر زیبای خود، برای اینکه نماد دین که بیان باشد از قرآن کریم و عترت را ترویج دهد، این دو را به صورت یک کشتی در آورده است؛ حال عده ای بدون توجه به اینکه این کار هنری یک شعار دینی است و می توان از آن در راستای ترویج دین استفاده کرد، به آن انتقاد می کنند.

وی با بیان اینکه این سنخ کارهای هنری می تواند همگان را به یاد دین بیندازد، خطاب به منتقدان کشتی مطلا تصریح کرد: سازنده کشتی مطلا می توانست پول خود را صرف عیاشی و گردشگری کند؛ آیا چون پول خود را در زمینه تعظیم شعائر دینی خرج کرد از کار او انتقاد می کنید؟ چرا از این همه فسق و فجوری که در جامعه وجود دارد انتقاد نمی کنید؟ برخی جریان ها می خواهند دهه فجر را به دهه ترویج بی بندوباری تبدیل کنند، چرا به آن ها اعتراض نمی کنید؟؛ اگر میلیاردها پول خرج عیاشی شود یا میلیون ها پول خرج مربی خارجی شود کسی اعتراض نمی کند، اما اگر اندکی پول صرف تعظیم شعائر دینی شود به آن خرده می گیرند.

آیت الله اراکی تأکید کرد: اگر فقرا فقیر هستند، بخاطر قرآن نوشتن نیست، بلکه برای آن است که برخی گردن کلفت ها و ثروتمندان زکات خود را نمی پردازند؛ همه باید آگاه باشند که برخی جریان ها با شایعه پراکنی و اسراف خواندن اینگونه امور به دنبال این هستند که کاری کنند تا دیگر برای هنرمندان دینی ذوق و شوقی برای خلق هنر دینی باقی نماند.

وی عنوان کرد: اگر برای یک نهاد دولتی یک ساختمان مجلل ساخته شود، کسی انتقاد نمی کند، اما اگر شخص خیری پیدا شود و ساختمان حوزوی بسازد، همه نسبت به آن اعتراض می کنند و خواهان شفافیت هزینه ها می شوند؛ دولت تنها برای بازسازی ساختمان های حوزوی به حوزه های علمیه بودجه می دهد و همه بودجه ای هم که به حوزه های علمیه می دهد، یک سوم بودجه یکی از دانشگاه های کشور هم نمی شود.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان این که حقوقی که طلبه ها می گیرند، کمترین حقوق است و با بدترین وضع مادی در حال زندگی کردن هستند، خطاب به برخی جریان های معاند حوزه های علمیه گفت: با وجود این همه مشکلات معیشتی که طلاب دارند، چرا اینچنین علیه آن ها جوسازی می کنید و هنرهای دینی را مورد هجوم قرار می دهید؟

وی خاطرنشان کرد: نیروهای مذهبی جامعه باید آگاه باشند که دشمن هم اکنون فرهنگ دینی و اصیل را نشانه گرفته است و با شایعه پراکنی های گوناگون در عرصه های حوزوی، بسیجی و غیره به دنبال تخریب چهره آن ها است./انتخاب

 

 

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.