جک استراو:

اروپا هیچ سودی در ادامه تنش‌ها در خلیج فارس نمی‌بیند

سیاسی /
شناسه خبر: 315188

شما باید بین سیاست‌های کشورهای اروپایی و امریکا که تحت رهبری دونالد ترامپ است تمایز قائل شوید. از نظر کشورهای اروپایی هیچ سودی در ادامه تنش‌های کنونی در خلیج فارس وجود ندارد و این تنش‌ها بی‌هدف است

ایران آنلاین / وزیر خارجه پیشین انگلیس کاهش تنش میان ایران و عربستان را به نفع طرف ها همه طرف ها دانست، اما سیاست های تندروانه ولیعهد عربستان را مانع اساسی در این روند برشمرد.

جک استراو که در حاشیه دومین کنفرانس امنیتی تهران به پرسش های «ایران» پاسخ می داد، درباره اینکه چرا قدرت‌های فرامنطقه از جمله کشورهای اروپایی و امریکا به‌ جای حمایت از گفت‌و‌گو به نحوی مانع از آن می‌شوند؟ گفت: شما باید بین سیاست‌های کشورهای اروپایی و امریکا که تحت رهبری دونالد ترامپ است تمایز قائل شوید. از نظر کشورهای اروپایی هیچ سودی در ادامه تنش‌های کنونی در خلیج فارس وجود ندارد و این تنش‌ها بی‌هدف است.

وی با بیان اینکه این نقطه نظر درباره روابط دیپلماتیک با ایران و دیگر کشورهای حاشیه خلیج فارس شامل بریتانیا هم می‌شود، تأکید کرد: نباید این‌گونه تصور کنید که امریکا و اروپا سیاست‌های واحدی درمورد بحران‌های خلیج فارس دارند، چرا که کشورهای اروپایی نظیر آلمان، فرانسه، ایتالیا و بریتاینا به‌دنبال همکاری در خلیج فارس هستند و از روابط خوب با جمهوری اسلامی ایران استقبال می‌کنند.

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.